Malý videonávod na nastavení CHMOD přístupových práv k souborům

Videonávod zkouším poprvé, takže určité chybky tam jsou, ale snad je na videu níže názorně ukázáno, jak změnit CHMOD (uživatelská práva) souborů, což je třeba ve WordPressu umět. Zvuk nepotřebujete, je to bez slovního komentáře… Ve videu se nastavuje CHMOD prostřednictvím Total Commanderu, níže pod videem jsou ještě tři screeny pro nastavení v jiném oblíbeném FTP klientovi Filezilla.

***

V návodu nastavuji CHMOD na hodnotu 777, tedy nejvyšší práva složce uploads, kam se nahrávají soubory, obrázky atp. Podobně se nastavují například souborům šablony vzhledu, nebo .htaccess a podobně.

***

Současně rovněž vytvářím i nové připojení na FTP účet, takže by se dalo říci, že jde o takový návod dva v jednom.

***

Kromě nastavení v Total Commanderu viz video výše ještě přidávám níže ukázku nastavení CHMOD v dalším oblíbeném FTP klientu Filezilla:Přečtěte si také:Kategorie : Užitečné, WordPress
Štítky: , , , , ,

2 x okomentováno “Malý videonávod na nastavení CHMOD přístupových práv k souborům”

Přidat komentář (+)

  1. StepanV napsal:

    Ahoj mám problém nastaveno mám vše na 777 ale v editoru furt nemůžu ukládat nevíte čim to ?

  2. WPress napsal:

    Nejsem odbornice na nastavení přístupových práv například v rámci hostingů (v rámci celé adresářové struktury), takže jestli náhodou není potřeba přenastavit něco tam, jinak jsem podobný problém neměla – testovala bych případně přidávání práv kromě souborů také i „vyšším“ a „vyšším“ adresářům, v nichž je soubor „vnořený“… Jinak bohužel nevím.

Okomentovat