Časová osa článků nebo událostí s pluginem SIMILE Timeline

Časová osa, respektive dvě pohyblivé časové osy, které zobrazují časové údaje společně s názvy článků v závislosti na datumu publikace, mohou posloužit jako interaktivní obdoba kalendáře příspěvků, ale také jako skutečné časové osy k zachycení posloupnosti událostí.

timeline Plugin WP SIMILE Timeline umí přidat časovou osu do příspěvků. Nastavení dvou posuvných časových os umožňuje zobrazení na základě: minut, hodin, dnů, let aj. časových období. V horní ose se navíc zobrazují názvy článků a jejich umístění odpovídá datumu publikace. Vše záleží na nastavení v administraci pluginu. Příspěvky buď mohou být klikací přímo, nebo lze nastavit, že se při kliknutí na odkaz objeví nejprve „bublina“ s náhledem příspěvku a až v ní je odkaz na název článku.

Plugin by bylo nicméně třeba doladit co do zobrazování českých znaků, například při zobrazování měsíců v dolní ose. Čeština v názvech článků podobnou potíž nečiní, nebo jsem si aspoň nevšimla. Jiná data a časové údaje se zobrazují vesměs číselně, takže s nimi problém není.

Časová osa SIMILE Timeline, podle níž byl plugin vytvořen, v akci:

http://www.simile-widgets.org/timeline/

Plugin WP SIMILE Timeline ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-simile-timeline/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “Časová osa článků nebo událostí s pluginem SIMILE Timeline”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Zajímavý plugin, který vytváří časovou osu s pomocí tagů, je History timeline:

    http://wordpress.org/extend/plugins/history-timeline/

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.