Veselé historky z provozu metra

Na webové stránky, kde jsou soustředěny autentické a skutečně vtipně podané příběhy z provozu metra, do nichž je nebezpečné se začíst, pokud jste v časové tísni, protože budete chtít přečíst si další a další, jsem narazila už před delším časem. Připomněla mi je souvislost s nedávnou nehodou malého hocha u eskalátorů, která ovšem až tak veselá není.

Historky pocházejí z let minulých až téměř po současnost a k mým oblíbeným patří ve dveřích metra sešrotovaný pugét šeříků, odplata sličné dozorkyně za ustřihnutou kravatu, odbrzděné vagóny metra, které byly spatřeny viset na stromě na vlakovém nádraží v Praze-Krči, a nebo třeba následující historka, která je jako taková malá ochutnávka, k níž je nutné dodat, že pochází z éry předmobilní!

Mladík cestující v Ečsce na Muzeu (nebo snad na I. P. Pavlova?) najednou sáhl do aktovky, vyndal klasický telefon, vytočil šestimístné číslo, chvíli čekal a pak pronesl: „Prosil bych jednu kávu se smetanou a k tomu jednu sodovku!“ Pak jen kývl, zavěsil, schoval přístroj zpět do aktovky a důstojně pokračoval v jízdě.
Spolucestující na něj koukali zprvu nedůvěřivě, kroutili hlavama, pak si začali šeptat něco jako „no jo, zas jeden magor…“

Když už byl o duševní labilitě mládence přesvědčen celý vůz, vlak právě vjížděl do Pražského povstání. Stanice je to přehledná, tehdy velmi málo vytížená, takže jediná stojící postava upoutala pozornost většiny lidí ve vlaku. Byl to číšník ve fraku. A v ruce stříbrný tác, na něm kouřící kávu, kalíšek se smetanou, sklenici se sodou a cukřenku!
Vlak zastavil, dveře se otevřely a číšník se slovy „Pane, Vaše káva!“ decentně přistoupil k mladíkovi a podal mu celý tác. Ten mu poděkoval, zaplatil – číšník vystoupil, dveře se zavřely a vlak pokračoval v cestě ke Kačerovu.

Jen cestující byli jaksi Lotovi – tedy zkamenělí…

Veselé historky z provozu najdete na tomto odkazu…Přečtěte si také:Kategorie : Blog
Štítky: , , ,

Okomentovat