Plugin pro vkládání screenů webových stránek – WP Websnapr Thumbs

WP Websnapr Thumbs je název pluginu, který umí za pomoci jednoduchého kódu (respektive čtyř druhů kódu v závislosti na zarovnání obrázku a možnosti vložení odkazu na web, jehož screen vytváří) vložit do příspěvku malý náhled webové stránky v podobě obrázku, který je screenem odkazované stránky.


 Plugin pro vkládání screenů webových stránek   Websnapr Thumb Plugin Jak jsem se zmínila, po instalaci stačí plugin aktivovat a dále již jen bohatě využívat k ukázce náhledů libovolných webových stránek, což se může hodit k mnoha účelům. Náhledy je možné vkládat čtyřmi níže uvedenými způsoby, dvěma bez odkazů a dvěma s odkazem (tedy po prokliku se dostanete na webovou stránku, z níž byl náhled pořízen). U každého typu je pak možnost zarovnání, buď vlevo (defaultní) nebo vpravo, v kódu je vloženo malé „r“, vše viz čtyři ukázky kódu níže. Místo http://urlwebu.tld samozřejmě napíšete adresu webu, z něhož se má náhled – screen(shot) udělat, např. http://www.wpress.cz.

Určitou viditelnou nepříjemností může být vložení textového linku služby Websnapr.com, kterou plugin využívá. Ve free verzi této služby se odkaz vkládá automaticky.

1. Náhledy bez odkazu:

náhled zarovnaný vlevo

[wst]http://urlwebu.tld[/wst]

náhled zarovnaný vpravo

[wst]r http://urlwebu.tld[/wst]

2. Náhledy s odkazem:

náhled s odkazem, obrázek zarovnaný vlevo

[wstlink]http://urlwebu.tld[/wstlink]

náhled s odkazem, obrázek zarovnaný vpravo

[wstlink]r http://urlwebu.tld[/wstlink]

WP Websnapr Thumbs plugin je ke stažení na:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-websnapr-thumbs/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

Okomentovat