Pluginy použité na tomto webu

Je sice fakt, že občas zkouším nějaký nový plugin, ale pro tuto chvíli se seznam zde využívaných pluginů poměrně ustálil, a tak si říkám, že když už tu píšu o pluginech a WordPressu, nechám maličko nahlédnout do své „dílny“.

Akismet

http://wordpress.org/extend/plugins/akismet/

Ano, samozřejmě že využívám plugin Akismet, i když někdy mi rozum nebere, proč některé (z mého pohledu neškodné) komentáře, ničím nepřekračující limity, šoupne do SPAMu. Nepochybuji, že o něm víte, je v každé instalaci, slouží na odchytávání komentářového SPAMu, ale pro pořádek, výše je link k jeho stažení.

Advanced Category Excluder

http://wordpress.org/extend/plugins/advanced-category-excluder/

Vyčlenit články, spadající do kategorie Blog, aby se nezobrazovaly na hlavní straně, mi pomohl plugin Advanced Category Excluder. Umí někdy doslova kouzla a čáry s nastavením „neviditelnosti“ kategorií, dokonce je umí zneviditelnit kromě hlavní strany také v RSS, samozřejmě v sidebaru (ovšem je nutno místo klasického widgetu s kategoriem použít a nastavit speciální ACE widget).

Maintenance Mode

http://wordpress.org/extend/plugins/maintenance-mode/

Když potřebuji dělat úpravy na webu a web dočasně znepřístupnit pro návštěvníky, jednoduše zapnu plugin Maintenance Mode.

Contact Form 7

http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/

Chcete mi něco napsat? Pak se setkáte tváří v tvář s pluginem Contact Form 7. Je přidaný na stránce Kontakt, jednoduše proto, že tak aspoň trochu chráním svůj e-mail před SPAMem… Snad…

PHP Execution

http://wordpress.org/extend/plugins/php-execution-plugin/

Dříve jsem používala spíše plugin Exec-PHP, ale občas se mi zdálo, že v kombinaci s některými pluginy to není pravé ořechové, a tak nyní používám pro vkládání PHP do příspěvků spíše PHP Execution.

Similar Posts

http://wordpress.org/extend/plugins/similar-posts/

Jak zobrazit související články? Jednoduše, za pomoci pluginu Similar Posts. Po aktivaci je třeba ještě do single.php vložit (cca. před komentář) kód:
<?php similar_posts(); ?> Pro jeho funkčnost je nejprve mít aktivovaný ještě plugin (knihovnu) Post Plugin Library ta je dostupná na odkazu níže.

Post-Plugin Library

http://wordpress.org/extend/plugins/post-plugin-library/

Tato knihovna nedělá nic speciálního, pouze je nezbytným doplňkem některých pluginů (jako třeba Similar Posts výše).

Snap Shots™ Plugin for WordPress.org

http://wordpress.org/extend/plugins/snap-shots-for-wordpressorg/

O tomto pluginu již byla zde na webu řeč v článku zde. Podrženo, sečteno – po najetí kurzorem nad odkaz zobrazí náhled webu, kam odkaz směřuje.

WP-PageNavi

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-pagenavi/

Pro vložení číselné navigace do zápatí stránek zde nesmí chybět ani plugin, který to umožňuje, a to je výše zmíněný WP-PageNavi.

WP-PostViews

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-postviews/

Počet zhlédnutí článku je jedna ze statisticky zajímavých informací, nehledě na další využití funkcí pluginu WP-PostViews například při výpisech nejčtenějších příspěvků.

WP FancyZoom

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-fancyzoom/

Jednoúčelový plugin pro efektní zobrazení obrázku po kliknutí na jeho náhled? Za tímto účelem jsem sem na web vybrala plugin WP FancyZoom.

***

Samozřejmě, že to nejsou zdaleka všechny pluginy, co kde používám a znám, ale na tomto webu jich momentálně víc aktivních není.

P.S.: Co se týče kompatibility pluginů, obecně se mi pravidelně stává, že některý z těchto pluginů totálně rozhodí RSS, a pak pomůže například oprava, o níž jsem psala v článku zde.Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , ,

17 x okomentováno “Pluginy použité na tomto webu”

Přidat komentář (+)

 1. Dobrý den, mám k vám prosbu. Vytvořil jsem si web na platformě WP. Sháním nějaký plug in který mi na hlavní stránce s příspěvky zkrátí článek jen třeba na 3-4-5 řádek. s tím že po kliknutí (na cosi) se zobrazí celý článek. Jde mi o to, že mám a budu mít články asi delší a nerad bych měl půlkilometrovou hlavní page…po načtení. Děkuji za rady.

 2. WPress napsal:

  V tom případě je možné použít plugin, který upravuje zobrazování „výpisu článku“, tzv. excerptu.

  Psala jsem o tom v článku: http://www.wpress.cz/1609/uprava-zobrazovani-excerptu-vypisu-clanku-s-pluginem-better-excerpt/

  (Nastavuje se počet zobrazovaných znaků, zkoušením přijdete jistě na to, kolik znaků je třeba, aby se exceprt zkrátil na max 4-5 řádek…)

  Nebo si projděte pluginy př. zde: http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=excerpt&sort=

 3. Děkuji za odpovědi. Jsem slepý, musím to říct narovinu. Nevšiml jsem si oné inkonky toaletního papíru 🙂 přímo ve WP. Tak že problém mám vyřešen. Teď jen nalézt php soubor abych to mohl počeštit 😉

  Mějte se.

 4. WPress napsal:

  Já pracuji spíš v HTML editoru, takže některé ikonky ve vizuálním editoru také občas „přehlížím“… 🙂

 5. Gotye napsal:

  Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně toho jak jste docílila toho aby byly vedle sebe dvě kolonky Kategorie a Archivy, existuje na to nějaký plugin, osobně bych potřeboval aby jsem mohl umístit do sidebaru alespoň čtyři kolonky vedle sebe mam sidebar 450px široký.
  Děkuji za odpověď

 6. WPress napsal:

  Tohle zrovna není věc pluginu, ale téhle šablony. Momentálně mě vhodný plugin (existuje-li) nenapadá. Zkusím se podívat, a případně ho sem doplním. 🙂

 7. Gotye napsal:

  Ok díky za rychlou odpověď. Často na vaše doporučení dám co se týče pluginů a vašich rad, děkuji a jen tak dále, váš web je super 🙂

 8. Aktualizace napsal:

  Nově jsem vyměnila plugin WP FancyZoom:

  http://wordpress.org/extend/plugins/wp-fancyzoom/

  za plugin Easy Fancybox:

  http://wordpress.org/extend/plugins/easy-fancybox/

  A pro výpis z více účtů Twitteru použila plugin Twitter Flock, o kterém jsem psala zde:

  http://www.wpress.cz/2547/zobrazeni-prispevku-z-vice-twitter-uctu-plugin-twitter-flock/

 9. Aktualizace napsal:

  Potřebovala jsem upravit poslední zobrazované komentáře podle mých představ a docela hezky se pracuje s pluginem, respektive widgetem Customized Recent Comments:

  http://wordpress.org/extend/plugins/customized-recent-comments/

  A jeden malý tip na nastavení odkazu k danému komentáři

  <a href=“%PERMALINK%/#comment-%CID%„>

 10. martin napsal:

  Nevíte o nějakém pluginu, který by uměl na konci stránky , tedy vlastně jaksi v zápátí zobrazit poslední články i s náhledy? Děkuji

 11. Martin napsal:

  kde bych prosím v pluginu WP-PostViews nahradil „views“ za český název?

 12. WPress napsal:

  V hlavním levém menu pod Nastavení – Post Views a tam opatrně nahradit slovo views ve „Views template“ přepisovatelných oknech 🙂

 13. Lukáš napsal:

  Dobrý den neznáte nějaký plugin který mi mohl dát dva widgety vedle sebe? chci mít na stránkách jak logo facebooku tak políčko pro „like“ a tedka je mám pod sebou a nevypadá to dobře. Potřeboval bych vedle sebe a nebo widget který mi nabídne obojí najednou.

  Děkuji

 14. Milan napsal:

  Dobrý den, na svém webu používám plugin WP-postViews. Po jeho aktivaci v seznamu příspěvků přibyla kolonka Views. Očekával jsem, že se mi tam bude načítat počet přečtení článků. Ale není tomu tak. Pod články počítadlo funguje. Asi jsem zapomněl někde něco nastavit, ale nevím kde. Poradíte? Díky.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.