Widgety pro výpis novinek do sidebaru

Potřebujete-li do bočního menu vložit panel se stručným výpisem novinek, můžete si vybrat například mezi statickým a rotujícím widgetem. V obou případech vepíšete krátkou informaci, vložíte odkaz a upravíte datum.

novinkovywidget Oba widgety jsou principiálně obdobně jednoduché, nastavují se přímo v administraci, kde se píší i novinkové příspěvky. Rotující widget má více možností nastavení, ale nemusí být zase funkční ve všech vzhledech, navíc je optimalizován pro WordPress 2.7. Tímto widgetem je WP News Slider.

U rotujícího widgetu lze například příspěvky i upravovat, což v případě widgetu statického, kterým je WDM News, nelze, tam je možnost příspěvky jen vytvářet a mazat. WDM News je však zase určen i pro WordPress 2.8.

Widget WP News Slider ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-news-slider/

Widget WDM News ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wdm-news/Přečtěte si také:Kategorie : Widgety, WordPress
Štítky: , , , ,

3 x okomentováno “Widgety pro výpis novinek do sidebaru”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  I zde mohu přidat další tip na plugin, který umožňuje přidávání poznámek (nejen) do sidebaru. Je to plugin Sidenotes, aktualizovaný pro WordPress 2.8.4 a ke stažení je na:

  http://wordpress.org/extend/plugins/sidenotes/

  Vkládá se za pomoci PHP kódu <?php get_sidenotes(); ?>

 2. Jarek napsal:

  Dobrý den, trošku s křížkem po funuse, nicméně…. WP News Slider je opravdu jednoduchý widget na výpis novinek a dalo by se říct, že ideální. Bohužel od jisté doby má jednu zásadní chybu. Datum vytvoření si sice nastavíte, jaké potřebujete, ale na stránkách se ukáže aktuální datum. Což nevypadá dobře. Bohužel nikde na internetu jsem nenašel co s tím a v čem by mohla být chyba. Škoda, žádnou náhradu jsem nenašel. 🙁

 3. WPress napsal:

  Máte pravdu, toho jsem si při zkoušení nemohla všimnout a na běžném webu jsem plugin nikde zatím nepoužila. Bohužel plugin/widget zjevně ustrnul ve vývoji a odpověď jsem také nenašla.

  Ani podobný plugin, aspoň zatím. 🙁 Kdybych ho našla, objeví se určitě odkaz na něj zde…

Okomentovat