Firefox – zobrazení JSON

Nevím, jestli všichni uživatelé FireFoxu skutečně vždy správně zálohují všechny záložky (oblíbené) a navíc pravidelně, já zálohuji jednou za čas a původní (byť možná zastaralý) způsob zálohy do html souborů mi vcelku vyhovoval. Později jsem však s objevením zálohování do souboru JSON (JavaScript Object Notation), což by měl být jazykově nezávislý formát, zálohu do HTML již nevyužívala.

JSON-nahled Toho jsem ovšem trošku zalitovala v okamžiku, když jsem si uvědomila, že v jedněch starých záložkách mi zůstaly docela důležité odkazy… Jenže jak je vyvolat, když Firefox mi nabízel jenom přepsání jedněch záložek druhými? (Třeba je na to nějaký postup nebo plugin, ale mně stačilo aspoň ten soubor JSON nějak rozumně strukturovaně zobrazit a ne jej vidět spíš jen jako „rozsypaný čaj“, z něhož bych všechno musela pracně vyzobávat).

Naštěstí jsem po nedlouhém pátrání na internetu narazila na rozšiřující modul do Firefoxu, který soubor JSON umí zobrazit pěkně strukturovaně, v duchu XML dokumentů, s barevným zvýrazněním. Jedná se o plugin JSONView a najdete jej na odkazu níže. Po instalaci je třeba prohlížeč restartovat, a pak již jen přes Soubor – Otevřít soubor… jej nechat zobrazit a místo rozsypaného čaje máte před sebou úhledný seznam, v němž se již hledá nesouměřitelně lépe.

JSON View ke stažení na:

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/10869Přečtěte si také:Kategorie : Blog
Štítky: , , ,

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.