Ze šuplíku (2): Jak vybrat webhosting pro WordPress?

Třebaže dnes již většina hostingů nabízí dostačující parametry, WordPress přece jen má určité specifické požadavky na hosting, které je třeba ověřit dříve, než si hosting pro WordPress obstaráte.

Ze šuplíku vytahuji vybrané kapitoly nevydané knihy, které (snad) ještě mají co říci i dnes.
(Varování: Stav textu odpovídá roku 2010! Aktualizace by byla příliš náročná, omluva předem.)
Jen občas se něco málo pokusím oprášit…

 

Při zvažování, zda zvolit freehosting či nějaký z placených, mohu spíše doporučit koupit si levný hosting než používat nabídku nějaké free hostingové alternativy, kde záhy zjistíte, že WordPress poběží pomalu a navíc vám kupříkladu nejde zprovoznit celá řada funkcí a pluginů. Pro jeden web, kde aspoň zpočátku neočekáváte rekordní návštěvnost, stačí obvykle i některá z nejlevnějších variant běžných webhostingů. Rozhodně se však vyplatí na vybraný hosting předem napsat dotaz, zda poskytují vše, co k provozování webu běžícího pod WordPressem potřebujete.

A co by vás mělo zajímat? Ke správné a plné funkčnosti je třeba, aby webhosting poskytoval:

  • podporu PHP a MySQL, konkrétně aspoň PHP verze 4.3 5.2.4 a MySQL verze 4.0 5.0 nebo novější (pozn. 10/2012: změnilo se s vydáním WordPressu 3.2)
  • http server Apache, pro který je WordPress optimalizován (obvykle běží však i na jiných)
  • podporu vypnutí SAFE MODE, tedy nastavení SAFE MODE OFF
  • povolený mod_rewrite Apache module
  • rozhodně je lepší mít také podporu .htaccess, případně alespoň na vyžádání změnit nastavení memory_limit nejméně na 32 MB, osobně doporučuji jako budoucí standard spíše 64 MB.

Pokud hosting bude vyhovovat výše popsaným požadavkům, pak na něm WordPress poběží dobře a navíc nebudete mít problémy s přidáváním pluginů a pozdějšími aktualizacemi. Máte-li vybrán webhosting, je ještě třeba opatřit si FTP klienta na přenos souborů a provádění změn přístupových práv (CHMOD), viz třeba můj návod zde.Přečtěte si také:Kategorie : Šuplík, WordPress
Štítky: , , ,

Okomentovat