Podtrženo, sečteno… aktualizováno… :-)

Myslím, že už je to z mé dlouhodobé neaktivity na webu jasné. Ač jsem si ještě přála vydržet s energií na tvorbu tohoto webu dál, život v rychlém časovém sledu přinesl záhy spoustu změn a událostí a tvorba webů (a s ní tudíž i WordPress) šla na vedlejší kolej.

Na jednu stranu je WordPress se svými četnými novými vezemi vděčným námětem pro stále nové články (a pluginů také utěšeně přibývá), na stranu druhou je hledání a sledování novinek velmi časově náročnou prací, která – není-li ruku v ruce s praxí – je o to náročnější.

Platí zde víc než kde jinde, že kdo chvíli stál, nyní již stojí opodál. Tak to z pohledu dneška cítím a vnímám já. Web rozhodně rušit nebudu, kdo ví, život má různé zákruty, navíc – i některé starší pluginy stále ještě dokážou posloužit, některé články stále ještě mají nějakou vypovídající hodnotu, byť s každou novou verzí WordPressu zastarávají.

Děkuji všem příznivcům, stále sleduji dění tu a zejména na FB, jen vám už bohužel s novinkami a aktuálními problémy dnes příliš neporadím. A děkuji všem, kdo se také na svých webech věnují WP, protože aspoň vím, že stále má česká WP komunita kam chodit čerpat informace a novinky.

Aktualizováno:

Nakonec jsem se rozhodla pro to, co jsem si uvědomila až při psaní komentářů k tomuto článku. Asi už nenaberu síly na přípravu knihy o WordPressu, protože při mém aktuálně reálném tempu – než bych ji přepsala, opravila a připravila k publikaci, byl by WordPress zas už o dvě či tři verze dál. A upravovat dokolečka a těsně před tiskem? Dochází mi, že přesně to je ten důvod, kvůli němuž už asi motivaci neseberu. Kromě toho, co už jsem zmínila víckrát, totiž fakt, že už jiné knihy v češtině jsou dávno na světě a v některých ohledech lepší, než by byla ta moje, nebo věnované stejné problematice.

Dříve jsem u počítače strávila dlouhé hodiny, dnes se snažím zpestřit své aktivity, a tak už to reálné opravdu není. Sesbíraného materiálu by však asi bylo přece jen v šuplíku škoda, takže bych mohla zkusit dát ho k dispozici, byť k aktualizaci nevím, kolik v sobě najdu sil, ale snad aspoň nějaké křiklavé věci poopravím, respektive uvedu na správnou míru. Raději však v každém článku upozorním na fakt, že text je aktuální k roku 2010. Teď ještě najít pokaždé chvilku k přípravě publikace dalšího kousku, ale snad se to zadaří…Přečtěte si také:Kategorie : Novinky, WordPress
Štítky: , , ,

14 x okomentováno “Podtrženo, sečteno… aktualizováno… :-)”

Přidat komentář (+)

 1. mikrom napsal:

  stranku jsem objevil pred asi mesicem a diky spouste velmi zajimavych clanku jsem si ji pridal do RSS. a toto je prvni co mi pres RSS prislo 🙂
  ale nevadi, chapu, mam to uplne stejne a dokonce ten projekt na WP kvuli kteremu jsem to tu studoval, je ted pres pracovni vytizeni taky u ledu.

  • WPress napsal:

   Tak to nepotěší, chápu. Ale stává se to, jiný typ práce, zájmy mimo internet a třeba i osobní změny a všechno je jinak.

 2. Lukenzi napsal:

  Veliká škoda,
  tvůj web byl jeden z prvních, který jsem objevil v době kdy jsem začal „prozkoumávat“ WordPress. Obrovské množství cenných informací, které se takhle pohromadě jen velice těžko hledalo. No uvidíme, snad se ještě někdy najde chvilka na nějaký ten zajímavý článek 🙂

  Každopádně respekt.

  (Byla by škoda web zrušit, pokud to bude nutné jsem ochoten pokrýt výdaje na provoz webu)

  • WPress napsal:

   Díky za nabídku, ale web ponechávám, pořád je to srdcový projekt, takže v dohledné době zrušení nehrozí. Otázkou je, zda jednou informace opravdu nezastarají příliš, zatím ten dojem nemám.

   Jestli ještě něco napíšu, no, uvidí se, nikdy nebudu říkat nikdy. 🙂

 3. Stanislav Adamčík napsal:

  Ďakujem Vám za výborný informačný zdroj, tiež som tu nachádzal dobré veci o ktorých som ani netušil a pomohli mi.
  Držím palce a želám Vám všetko dobré.

 4. Pavel napsal:

  Dekuji za uzasny a dlouhodoby zdroj inspirujicich informaci a preji hodne sil do dalsi prace a osobniho zivota!

 5. WPress napsal:

  Děkuji, děkuji, když vidím ten ohlas, tak ještě mám v hlavě jednu myšlenku, protože materiál, který jsem soustředila pro knihu, zjevně nebudu schopna už asi dát nikdy dohromady v aktuální verzi jako knihu, WP prostě frčí pořád dopředu a já začala psát knihu pro verzi 2.7(!) Pak jsem ještě začala s menšími aktualizacemi, ale nakonec mě čas a jiné věci převálcovaly, takže text je ve stavu mixle v pixle… 😀 Začínám uvažovat, že bych některé kapitoly přece jen uveřejnila, na co jsou mi v šuplíku? 🙂

 6. NeteyesCZ napsal:

  Škoda, převeliká škoda.
  Tvůj web byl pro mě inspirací a motivací zároveň, na kontě máš spoustu kvalitních článků a lidi, kterým jsi pomohla, raději nepočítám. Je celkově smutné, v jaké situaci je česká komunita WP teď, nescházíme se, nepořádáme workshopy, nesoutěžíme. Do budoucna budu usilovat o změnu. Kžadopádně se měj dobře a díky ti.

  Hodně štěstí v osobních životě a mnoho úspěchů v pracovní kariéře!
  S úctou, Neteyes.cz.

  • WPress napsal:

   Spadlo do spamu, tak jsem vylovila. 🙂 No, ještě chvíli tu něco snad pomalu budu „tropit“, ale rozhodně s předchozí intenzitou to už skutečně nebude. Jinak co se mě týče, moc komunitní člověk nejsem (jsem zkrátka spíš solitér), takže by mě to asi stejně nenalákalo. Ale určitě sleduji a budu sledovat dění minimálně zpovzdálí. A držím palce, aby se podařilo získat pro komunitu kolem WP co nejvíc fajn lidí. 🙂

 7. Krabath napsal:

  Chtěl bych moc poděkovat za tento web. Nejedenkrát mi pomohly jak články, tak přímo jejich pisatel čili Vy „Ty“. Ještě jednou moc děkuju.

  • WPress napsal:

   Taková reakce vždy potěší, díky. 🙂

   P.S.: Jinak tykání mi samozřejmě nevadí, sice taky mám s tím někdy problém – z jakési úcty k osobám na „druhé straně kabelu“… 😀 Jinak ovšem, pokud to jde, řídím se obvykle pravidlem „jak druzí ke mně, tak já k nim.“ 🙂

 8. Petr napsal:

  Ahoy.
  Nestálo by za zvážení sem natahnout pár lidí (redaktorů), kteří by to tu dál drželi při životě a pokračovali v obměněné podobě dál?
  Stránka je pěkná, užitečná a doména taky, takže by byla určitě škoda to tu zakonzervovat a uložit k ledu. Zrovna tak dopadl kdysi interval.cz Myslím, že by se určitě našlo hodně spřízněných duší, které by se rády zapojily a to třebas i finannčně.

  • WPress napsal:

   Nápad je to hezký, ale pro mě to řešení není. Korigovat druhé lidi jednak – aspoň zatím – není mým snem, to už jsem jinak mohla udělat „dávno“, a také časová náročnost není menší než psaní, to jen tak možná na první pohled vypadá.

   Interval je trošku něco jiného, ať už bych srovnávala různé parametry, především má ve srovnání s tímhle webem daleko širší rozsah, tady by to bylo vyloženě o nadšencích pro jeden systém, a to spíš lidé půjdou občas něco napsat na takto úzce specializované fórum, než psát články jen a jen o WP.

   Takže „řešením“ pro WP komunitu by byl snad jedině prodej či přenechání dalším/u nadšencům/i, ale obávám se, že ti, kdo by byli skutečně schopni se touto tématikou zabývat, tak již činí dnes na svých webech a jiný možný počáteční nadšenec by asi časem stejně tenhle web poslal k ledu, případně by ho využil jako doménu pro podnikání, což sice vůbec nezavrhuji, ovšem pro WP komunitu by to pak přínos byl jen o stránce konkurence, nikoli nových informací.
   Možná jsem moc skeptická, ale tak to vidím.

   Já si ho zatím aspoň jako svůj projekt „pohlídám“. A ještě stále něco málo k publikaci v šuplíku mám, byť začínám zatím jen tím obecným… 🙂

Okomentovat