Mobilní vzhled webu v duchu Iphone aplikace – plugin WPtouch

Kontrola a vylepšení vzhledu webu při prohlížení v mobilním telefonu, přiznám se, není mou doménou, ačkoliv se dnes již jistě mnoho návštěvníků dívá na webové stránky mobilním přístrojem a neměl by na to asi nikdo zapomínat. A proto aspoň drobná náprava – na základě tipu od Jakuba (určeném pro mobily s dotykovým dispejem) – děkuji.

Plugin bude blízký především majitelům Iphonů, ale není určen pouze jim (dále mj. také těm, kdo mají iPod touch, Android, Palm Pre, dotykové Samsungy a BlackBerry), avšak například i vlastníkům dotykových Nokií se web zobrazí s obdobnými funkcemi, pokud (dovolím si ocitovat Jakuba): „v nastaveni pluginu v „Advanced settings“ napíšete do řádku custom user-agents slova nokia, symbian, Opera Mini“ (pro správné fungování v oblíbeném prohlížeči Opera Mini).

Nastavení pluginu je poměrně rozsáhlé (co a jak se bude či nebude zobrazovat), umožňuje dokonce vložení Adsense relamy, statistik atp.

Plugin vyžaduje WordPress 3.0 a byl aktualizován pro WordPress 3.2.1.

Plugin WPtouch ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wptouch/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, Šablony, WordPress
Štítky: , , , , ,

6 x okomentováno “Mobilní vzhled webu v duchu Iphone aplikace – plugin WPtouch”

Přidat komentář (+)

 1. SMO napsal:

  WPTouch jsem vyzkoušel a usoudil, že se hodí spíše pro jednoduché blogy s textovými články. Pokud vkládám do článků obrázky, videa, používám ve WP různé pluginy, je výsledek spíše paskvil.

  • WPress napsal:

   Díky za zkušenost. 🙂 Patří mezi hodně obíbené pluginy, jak jsem si všimla, ale pro mě trochu neprobádané území, aspoň zatím.

 2. secoro napsal:

  Omlouvám se, nikde jsem nenašel kontakt, tak píši sem.

  Moje šablona nenabizi o kometaru moznost „Opovedet“, pokud vím, je to schopnost, kterou novejsi WP jiz defaultne obsahuji, mohl bych tedy poprosit o nejaky strcny navod, jak tento prve ke komentarum pridat?

  Predem dekuji za odpoved.

  • WPress napsal:

   Omlouvám se taktéž, kontakt již jsem stáhla, protože právě nemám už tolik času zabývat se dotazy tak jako dřív a nerada bych, aby někdo měl dojem, že právě jeho dotaz přehlížím. Tady veřejně je šance, že případně poradí i někdo iný, pokud nemám čas či třeba nevím já. 🙂

 3. secoro napsal:

  tak problem jiz vyresen

  kazdopadne bych se rad zeptal, co pouzivas za plugun k zobrazeni poslednich komentaru, pokud to tedy neni uz soucast theme 🙂

Okomentovat