Zkracuji, zkracuješ, zkracujeme… odkazy

Ale jistě, že vím, že jsou to hrozně profláknuté služby, jenže kdovíproč, ty adresy se mi nějakým záhadným způsobem vždy vykouří z hlavy a najednou si jimi nejsem jistá… Krom toho záložky v prohlížeči mám už narvané tak, že je skoro rychlejší požádat o pomoc strécu googla. Zase potřebuji zkrátit odkaz a zase vím jen ten začátek „zkra…“ a „tiny…“ Napíšu si to sem, třeba to pak snáz najdu, až bude třeba, a třeba se to hodí někomu, kdo to za takovou samozřejmost nepovažuje.

V české verzi mohu použít hezké české zkracovatko.cz:

http://zkracovatko.cz

A kdyby náhodou mělo výpadek nebo kdovíproč nefungovalo tak, jak má, pak je tu služba anglická a jistě ještě známější:

http://tinyurl.com/

Sláva, konečně zase mohu začít zkracovat ty ultramegagigadlouhé odkazy, které zaberou víc než celé okénko prohlížeče a ani se kolikrát nezkopírují v pořádku do pošty, když se o ně chci s někým podělit.

A když už jsem u té slečny či paní Tiny, což takhle službičku na jednoduché nahrávání obrázků, když je taktéž honemhonem potřebuji někomu ukázat?

http://tinypic.com/

A mohu zas klidně spát, tedy do té doby, než zapomenu, že jsem si sem ty odkazy pro lepšího „pamatováka“ vložila. Jen jestli si pamatovák zapamatuje, že je pro své „zlepšení“ vložil sem…



Přečtěte si také:



Kategorie : Blog
Štítky: , , ,

2 x okomentováno “Zkracuji, zkracuješ, zkracujeme… odkazy”

Přidat komentář (+)

  1. WPress napsal:

    Díky, tenhle webík mi úplně vypadnul. 🙂

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.