Kontrola kompatibility šablony vzhledu pro vývojáře – plugin Theme Check

closeThis post was published 5 years 6 months 7 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Plugin Theme Check se hodí všem, kdo vytvářejí vlastní šablony pro WordPress, případně si upravují (nebo chtějí použít) starší šablonu v nejnovější verzi WordPressu tak, aby byla plně funkční, tj. obsahovala a podporovala pouze nejnovější funkce WordPressu.

Předem upozorňuji, že využití pluginu je skutečně určeno výhradně pokročilým uživatelům. Méně zkušení mohou na základě analýzy provedené tímto pluginem požádat někoho, kdo to umí, o opravy daného vzhledu.

Pro správnou funkci pluginu je třeba nejprve změnit nastavení souboru wp-config.php na řádku s funkcí WP_DEBUG, opravit hodnotu „false“ na „true“. Soubor, stažený př. prostřednictvím FTP klienta, upravte například v Poznámkovém bloku, nebo v nástroji typu PSPad (zásadně neopravujte ve Wordu atp.) a nahrajte zpět. Se souborem wp-config.php je třeba zacházet obezřetně, je zde nastavena veškerá základní konfigurace!

Řádek k opravě ve wp-config.php:

define(‚WP_DEBUG‘, true);

V menu pluginu pak už stačí v roletkovém menu vybrat danou šablonu vzhledu a spustit kontrolu tlačítkem Check it! Výsledky kontroly, která je založena na principu kontrol, s nimiž jsou schvalovány šablony pro http://wordpress.org/extend/themes/, pak uvidíte hezky v barvách (červené je špatně, zelené je doporučení). Anebo „neuvidíte“, pokud máte šablonu správně odladěnou, pak se dozvíte jen informaci, že šablona v pořádku prošla testy.

Plugin vyžaduje WordPress 3.0 a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 3.2.1.

Plugin Theme Check ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/theme-check/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, Šablony, WordPress
Štítky:, , , , ,

2 x okomentováno “Kontrola kompatibility šablony vzhledu pro vývojáře – plugin Theme Check”

Přidat komentář (+)

  1. Separatista napsal:

    Bohužel mnoho lidí ještě pořádně nedocenilo všechny potenciální možnosti, které tento plugin poskytuje. Doporučujeme ho zejména klientům, kteří si chtějí nechat udělat šablonu na zakázku. Většinou totiž vůbec netuší v jaké kvalitě vytvořenou šablonu dostanou a mohou si ji tímto způsobem vcelku jednoduše zkontrolovat 🙂 Tento plugin je tak neuvěřitelným „bičem“ na nekvalitní tvůrce šablon a většina z nich vás bude vřele nenávidět, jakmile zjistí, že už nemohou prodávat kopie svých výtvorů založených na zastaralých funkcích WordPressu 2.x a budou muset splňovat současné základní nároky 🙂

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.