Vytvoření mapy webu – plugin PS Auto Sitemap

Na plugin pro vytvoření mapy webu – PS Auto Sitemap – jsem dostala speciální tip, který ráda zveřejním a děkuji za něj. I když už je to plugin trochu staršího data, funguje i v nejnovější verzi WordPressu.

V nastavení pluginu speciálně upozorňuji na nutnost vyplnění ID stránky či příspěvku, do kterého následně mapu webu vložíte. (Kde najít ID článku se dozvíte např. zde >> )

Ze zobrazení můžete ostatně pomocí příslušných ID, zapsaných do určené kolonky, vyjmout z mapy některé kategorie či články. Intuitivní jsou i volby ostatních nastavení, pro pokročilé je pak zde možnost vložení i vlastního CSS stylu. Zaškrtnutí volby u Hide developper link skryje pod sitemapou defaultně zobrazovaný odkaz na web vývojářů.

Na vybranou a předem vytvořenou stránku (příspěvek), jejíž ID bylo vyplněno v nastavení pluginu, je třeba vložit kód:

<!– SITEMAP CONTENT REPLACE POINT –>

Poté se mapa webu objeví, nejsou zde žádné problémy s diakritikou a v nastavení pluginu lze úpravou parametrů měnit podobu mapy, což je jistě užitečné.

Plugin vyžaduje verzi WordPress 2.3.1 a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 2.7.1, spolehlivě funguje i ve verzi WordPress 3.2.

Plugin PS Auto Sitemap ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/ps-auto-sitemap/


Plugin v akci:

http://kouzelnik3467.4fan.cz/sitemap/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Vytvoření mapy webu – plugin PS Auto Sitemap”

Přidat komentář (+)

 1. Jan napsal:

  Můžete mi prosím poradit? Vše jsem udělal dle popisu, ale mapa webu se neudělá. Používám wordpress 2.8.4. Nemohu najít, kde je chyba…
  Předem děkuji za jakoukoli radu.

  • WPress napsal:

   Pokud vše bylo splněno, pak se dost obtížně radí. Bohužel nemám čas zkoumat chod webů individuálně. Jedině mě napadá tradiční postup – povypínat všechny pluginy, nechat jen tento, použít defaultní WP vzhled, pokud by fungovalo tam, někde se něco s něčím kříží, nepodporuje atp.

 2. Jan napsal:

  Díky moc. Pokusím se pro to ještě něco udělat.

 3. Eva napsal:

  Díky za návod, funguje i ve WP 3.5.2.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.