Vytvoření mapy webu – plugin PS Auto Sitemap

closeThis post was published 4 years 11 months 17 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Na plugin pro vytvoření mapy webu – PS Auto Sitemap – jsem dostala speciální tip, který ráda zveřejním a děkuji za něj. I když už je to plugin trochu staršího data, funguje i v nejnovější verzi WordPressu.

V nastavení pluginu speciálně upozorňuji na nutnost vyplnění ID stránky či příspěvku, do kterého následně mapu webu vložíte. (Kde najít ID článku se dozvíte např. zde >> )

Ze zobrazení můžete ostatně pomocí příslušných ID, zapsaných do určené kolonky, vyjmout z mapy některé kategorie či články. Intuitivní jsou i volby ostatních nastavení, pro pokročilé je pak zde možnost vložení i vlastního CSS stylu. Zaškrtnutí volby u Hide developper link skryje pod sitemapou defaultně zobrazovaný odkaz na web vývojářů.

Na vybranou a předem vytvořenou stránku (příspěvek), jejíž ID bylo vyplněno v nastavení pluginu, je třeba vložit kód:

<!– SITEMAP CONTENT REPLACE POINT –>

Poté se mapa webu objeví, nejsou zde žádné problémy s diakritikou a v nastavení pluginu lze úpravou parametrů měnit podobu mapy, což je jistě užitečné.

Plugin vyžaduje verzi WordPress 2.3.1 a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 2.7.1, spolehlivě funguje i ve verzi WordPress 3.2.

Plugin PS Auto Sitemap ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/ps-auto-sitemap/


Plugin v akci:

http://kouzelnik3467.4fan.cz/sitemap/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky:, , ,

4 x okomentováno “Vytvoření mapy webu – plugin PS Auto Sitemap”

Přidat komentář (+)

 1. Jan napsal:

  Můžete mi prosím poradit? Vše jsem udělal dle popisu, ale mapa webu se neudělá. Používám wordpress 2.8.4. Nemohu najít, kde je chyba…
  Předem děkuji za jakoukoli radu.

  • WPress napsal:

   Pokud vše bylo splněno, pak se dost obtížně radí. Bohužel nemám čas zkoumat chod webů individuálně. Jedině mě napadá tradiční postup – povypínat všechny pluginy, nechat jen tento, použít defaultní WP vzhled, pokud by fungovalo tam, někde se něco s něčím kříží, nepodporuje atp.

 2. Jan napsal:

  Díky moc. Pokusím se pro to ještě něco udělat.

 3. Eva napsal:

  Díky za návod, funguje i ve WP 3.5.2.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.