Opravný WordPress 3.2.1 přichází velmi rychle

Docela překvapivě a dokonce dříve, než očekávaná čeština pro WordPress 3.2 přichází rychlá opravná verze WordPress 3.2.1. Na vině jsou problémy s nekompatibilitou JSON.

JSON (JavaScript Object Notation) je poměrně oblíbený datový formát, určený k přenosu dat, který je nezřídka využívaný i ve WordPressu, a proto jeho nekompatibilita začala způsobovat některým lidem při přechodu na novou verzi potíže. Několika změn doznala také nástěnka a nový vzhled Twenty Eleven. Kdo už přešel na WordPress 3.2, jistě ocení, že při automatické aktualizaci se nově zaktualizují nikoli všechny, ale jen opravené soubory.

WordPress 3.2 už si mezitím stáhlo přes milion uživatelů.

Anglickou verzi WordPressu 3.2.1 najdete jako vždy na:

http://wordpress.org/download/

Podrobnosti viz web vývojářů:

http://wordpress.org/news/2011/07/wordpress-3-2-1/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

2 x okomentováno “Opravný WordPress 3.2.1 přichází velmi rychle”

Přidat komentář (+)

 1. Verze wordpressu 3.2 je pro mě zklamáním, nelíbí se nový vzhled administrace a taky jsem na něm neuspěla ani s jednou šablonou, kterou jsem chtěla použít, takže jsem se vrátila k dřívější verzi a asi už u ní i zůstanu.

  • WPress napsal:

   Je pravda, že je to pod povrchem nemalá změna, a tak hodně šablon v sobě nemá podporu některých nových funkcí. Ale to je u (nejen redakčního) systému, který je průběžně aktualizován, celkem očekávatelná obtíž. Změnit to lze zásahem do šablon, o nutných změnách podává dobré informace zde zmíněný plugin Theme Check:

   http://www.wpress.cz/3976/kontrola-kompatibility-sablony-vzhledu-pro-vyvojare-plugin-theme-check/

   Ale je to už věc úprav šablony z pozice vývojáře, nebo (aspoň) začínajícího programátora.

   Nové rozhraní mně osobně nevadí, řekla bych, že je docela i znatelné zrychlení načítání stránek.

   Starší verze lze využít, ale jako u všeho, co je průběžně vyvíjeno, chybí jim časem podpora, tj. nejsou už u nich „záplatována“ problematická místa a nelze použít některé nové pluginy. A tak neustálé aktualizace WordPressu jsou současně jeho plusem i mínusem.

Okomentovat