Stránkování galerie obrázků ve WordPressu – plugin ByREV Gallery Pagination for WordPress

Ten, kdo potřebuje vytvořit speciální galerii obrázků ve WordPressu, zpravidla použije nějaký z pluginů pro tvorbu galerií, kterých je k nalezení celá řada. WordPress však má sám v sobě zabudovaný základ pro jednoduchou galerii a i k němu občas lze najít různé šikovné doplňující pluginy. Jako třeba tento, který umí přidat stránkování.

V nastavení pluginu ByREV Gallery Pagination for WordPress určíte počet zobrazovaných obrázků a lze zde i mírně poupravit styl galerie. Stránkování může být dále zobrazováno buď nahoře nad galerií, či dole pod ní, nebo tam i tam.

A kde se vůbec obrázková galerie WordPressu přidává? Objevíte ji jako speciální záložku při nahrávání obrázků k příspěvku. Základní shortcode pro vložení na web je [ gallery ] (bez mezer), k němuž se různými nastaveními před vložením galerie do příspěvku (např. způsobu řazení a počtu sloupců), případně „ručně“ přidávají další parametry.


Plugin vyžaduje WordPress 2.8 a vyšší, byl aktualizován pro WordPress 3.2.

Plugin ByREV Gallery Pagination for WordPress ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/byrev-gallery-pagination-for-wordpress/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

3 x okomentováno “Stránkování galerie obrázků ve WordPressu – plugin ByREV Gallery Pagination for WordPress”

Přidat komentář (+)

 1. Dáša napsal:

  Zdravím, potřebuji radu:
  1, při nastavování parametrů pluginu Gallery Pagination se mi po uložení objevuje hláška:

  Not Found
  The requested URL /1213zs/ete77e/39/wp-admin/< was not found on this server.
  Apache/2.2.8 (CentOS) Server at kitlab.pef.czu.cz Port 80

  2, jak v nastavení udělám, aby se mi zobrazovaná fotografie dala překliknout pomocí šipky na tu další?

  Děkuji za odpověď
  D.

  • WPress napsal:

   Abych nenechala otázku bez odpovědi, tak jen obecně odpovím, že nemohu dělat podporu pluginům, všechny články zde berte jako tip, ve své době funkční, takže zkuste projít odkaz níže, nebo vznést tam dotaz. Samozřejmě dotaz zde je také v pořádku, může se tu objevit někdo, kdo řešil a vyřešil podobný problém, ale řekla bych, že pravděpodobnější je, že byste se odpovědi spíše dočkala na specializovaném WP fóru, než tady.

   Podpora pluginu:
   http://wordpress.org/support/plugin/byrev-gallery-pagination-for-wordpress

   Není-li to ovšem např. také způsobeno nastaveními na vašem hostingu, atp. Plus jedině snad klasická rada, vzhledem k tomu, že některé pluginy nemusejí být kompatibilní s jinými, nebo také se šablonou vzhledu (theme), je třeba vše na prvním místě ověřovat nejlépe na testovacích webech s původní WP šablonou a s vypnutými ostatními pluginy, tam je možné odhalit, zda nefunkčnost způsobuje plugin, nebo je třeba pátrat po něčem jiném.

 2. S pluginmi je to tak, že ich treba jednoducho vyskúšať. Ja som sa dnes celý večer trápil s otváraním obrázkov zo stránky, kým som nebol spokojný.

Okomentovat