Stránkování widgetů – plugin Widget Paginator

Jestli máte dojem, že vaše (klasické) widgety praskají ve švech, možná vám pomůže plugin Widget Paginator. Předem upozorňuji, že si nejsem jistá, zda stránkování widgetů bude funkční ve všech šablonách. Rozhodně spolehlivě funguje v šablonách Twenty Ten a Twenty Eleven.

Naštěstí se zdá, že plugin Widget Paginator je nyní čerstvě ve vývoji, takže se snad dočkáme jeho vylepšené verze. Aktuálně lze stránkování přidat prostřednictvím administrace pluginu „jen“ k základním widgetům, jako jsou Odkazy, Rubriky, Archiv, Nejnovější příspěvky, Nejnovější komentáře a Další informace.

Aby se stránkování objevilo, musí být mj. vyšší a odlišně nastavený (či defaultní) počet položek ve widgetu od počtu příspěvků/komentářů/položek, od kterých začne fungovat stránkování, tzn. např. ve widgetu Nejnovější komentáře mít nastaveno zobrazování 10 komentářů, a v administraci widgetu třeba zobrazování čtyř (nikoli 10 – 10… atp.)

Plugin vyžaduje WordPress 3.0 a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 3.1.4.

Plugin Widget Paginator ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/widget-pagination/

Demo a domovská stránka pluginu:

http://wgpag.jana-sieber.de/Přečtěte si také:Kategorie : Widgety, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Stránkování widgetů – plugin Widget Paginator”

Přidat komentář (+)

 1. Separatista napsal:

  Zajímavé, něco podobného jsem nedávno řešil (dvojí nezávislé stránkování na webu). Pluginu bych ale vytkl dvě drobnosti:

  – Odkazy pro stránkování „poskakují“ nahoru a dolů podle toho, kolik zobrazují obsahu. Když chci přejít na další stránku, tak musím znovu „lovit“ odkaz, který ale bohužel není tam, kde bych ho očekával.

  – Stránkování je řešeno pomocí Javascriptu, takže se na webu načítají všechna data najednou, i když.je třeba ani uživatel nevyužije. Podle mě by byl mnohem lepší Ajax, tedy dotazování na další položky až pokud si to uživatel kliknutím na další stránku sám vyžádá.

  Mimochodem, nedávno jsem už zdejší web skoro „pohřbil“ a pomalu odstraňoval odkazy, ale poslední dva týdny se sem opět vrátily pravidelné články. Držím palce a doufám, že to bude pokračovat 🙂

  • WPress napsal:

   Plugin je podle všeho teprve v plenkách, podobný jsem ještě neviděla, takže je zde celkem volné pole působnosti pro případné tvůrce, kteří by ho pojali třeba i úplně jinak. 🙂

   Díky za palce, v životě jsou různá období, takže když web visí na jednom člověku, občas se to projeví. Nic neslibuji, už si žádné cíle nedávám, ale web zatím rozhodně pohřbít nechci. 🙂

 2. Standa11 napsal:

  V současné době připravuji webový projekt. Mám dlouholeté zkušenosti s RS wordpress. Ovšem tento projekt by měl mít odlišný design, než je většina webů. Hledám na webu plug in (případně celou šablonu – i placenou) , kde bych si mohl “postavit” titulní (úvodní) stránku po svém. Nechci se držet skalního layoutu hlavička, obsah, levý/pravý sloupec, footer. Rád bych našel plug-in kterým bych mohl na titulní stránku vložit cokoli (různý počet textových odstavců, videí, fotografií a widgetů) a kamkoli. Tedy vytvořit si vlastní layout. Existuje něco takového?

  Díky za info.

  PS: o plug inu exec-php vím, je dobrý ale to není to, co hledám.

  • WPress napsal:

   Nemám bohužel už dávno přehled o aktuálních pluginech, takže se mohu plést, ale obávám se, že podobný plugin by asi nebyl mezi free, které jsem sledovala. A jestli existuje taková šablona, což by mohlo být pravděpodobnější, i to je s otazníkem, ale spíš bych to reálněji viděla jako zakázku pro programátora. Také raději zadejte podobný dotaz někam na WP fórum, tam asi máte dnes větší šanci třebas získat nějakou odpověď než zde. 🙂

Okomentovat