Kniha o WordPressu? Možná až druhá, ale bude!

První překvapení ze zjištění existence první české knihy o WordPressu jsem snad již překonala, a tak nyní dlouhé hodiny sedím nad již napsanými řádky, pokračuji ve psaní a přemýšlím, co a jak nejlépe udělat. Je mi jasné, že hodiny a hodiny své práce rozhodně nezahodím, a pokusím se udělat, co jen bude v mé moci. Mým hlavním problémem je dost velká sebekritičnost, ale vím, že i když výsledek mého snažení může být (a jistě bude) podroben kritice, množství informací, které jsem soustředila a skládám dohromady, není rozhodně nic, kvůli čemu bych musela strkat hlavu do písku.

Možná nebudu moci konkurovat knihám z vydavatelství profesionální grafickou úpravou a množstvím obrázkových náhledů, ani se nedopočítáte takového množství stránek, rozhodně však pro čtenáře a uživatele chystám při svém nejlepším vědomí a svědomí stránky naplněné nepřeberným množstvím (doufám, že snad srozumitelně podaných) informací, při nichž se opírám o své skutečné praktické znalosti a zkušenosti. Onen dojem z velkého množství stránek bývá ostatně mnohdy iluzorní, protože na rozdíl od rozmáchlého grafického pojetí s velkými nadpisy, odsazeními a mezerami, mohu slíbit, že chystaná kniha bude naplněná po okraj – informacemi.

Mým cílem od počátku bylo, aby s pomocí této knihy dokázal stránky běžící pod WordPressem zprovoznit běžný, začínající uživatel. Na druhou stranu jsem nechtěla opominout ani uživatele pokročilejší, pro které jsem připravila různorodé užitečné tipy pro vylepšení stránek.

Momentálně se rozhoduji, zda mám připsat ještě jednu kapitolu, kterou jsem sice původně nezamýšlela, ale o níž vím, že by ji pokročilejší uživatelé uvítali. Protože je to však zatím ve stádiu úvah, nebudu se v tuto chvíli zmiňovat o kompletním obsahu knihy, nicméně v blízké budoucnosti vás s ním již seznámím.Přečtěte si také:Kategorie : Kniha, WordPress
Štítky: , ,

2 x okomentováno “Kniha o WordPressu? Možná až druhá, ale bude!”

Přidat komentář (+)

  1. Separatista napsal:

    Výborně, vlastně máš teď výhodu, že můžeš doplnit již vyšlou knihu tím, co tam nemají 🙂 Také jsem plánoval knihu, ale pořád na to nějak nebyl čas… Ale nebylo to pro začátečníky, ale spíše pro pokročilé (tvorba šablony, programování pluginů, atd.). Kdoví, třeba se do toho pustím, materiálů a zkušeností mám už vcelku dost, teď už jen sehnat těch několik volných měsíců. A vlastně ani nevím, jestli by o to byl zájem (dost informací je v angličtině na internetu)…

  2. WPress napsal:

    No, pravdou je, že jsem si od počátku záměrně stanovila, že se budu obloukem vyhýbat dosud vyšlým anglickým knížkám. Na jednu stranu možná dobré vodítko, na druhou stranu ale příliš velké lákadlo, které by mohlo popřít originalitu této mojí knížky. Takže onu novou českou knihu o WordPressu v tuhle chvíli ještě nemám před sebou, určitě si ji opatřím, ale až ve chvíli, kdy budu mít za sebou poslední čárku textu před fází korektur (a jestli přidám zmíněnou kapitolu, ještě se to oddálí).
    Knížka pro pokročilé podle mě určitě není špatný nápad, ale je fakt, že nejhorší je donutit se k tomu. A popravdě řečeno, vyjít ta první kniha o WordPressu někdy v časech počátků mé práce, s tou motivací by to také šlo možná k ledu. Teď už je to ale o něčem jiném, motivací je to moře práce, co mám za sebou (třebaže stále dost jí ještě mám i před sebou).

Okomentovat