Forum s funkcemi pro sociální sítě – plugin WP Symposium

Hledáte-li fórum, které bude svými funkcemi připomínat Facebook, pak pravděpodobně oceníte plugin WP Symposium. V něm se sdružuje prakticky ne jeden, ale hned celá sada pluginů pro vytvoření sociální sítě: je zde forum, aktivní prvky připomínající funkce zdi na Facebooku, adresář členů, soukromý e-mail, chatovací okna, místnosti, profily, různé sociální widgety, RSS kanály a podpora pro vytváření skupin, galerií, přičemž ovšem nechybí ani připojení k Facebooku.

Nemusíte nutně využít všechny nabízené funkce, stačí vybrat z nich ty, které splňují vaše představy. Pozor, jednotlivé součásti pluginu se poté, co provedete základní nastavení pluginu v jeho speciální sekci, aktivují v sekci Pluginy.

Komplexnost pluginu ovšem také znamená komplikovanější nastavení, možné vyšší nároky na webhosting (zejména později při vyšší návštěvnosti fóra) a také je lépe i více hlídat kompatibilitu s dalšími pluginy. To jsou ale jen standardní připomínky, jinak se jedná o plugin, který vypadá poměrně slibně. Tradičním „mínusem“ je i neexistující česká lokalizace.

Netestovala jsem úplně vše, k doladění zkušenými bude asi opět čeština, na fóru snad funguje, ale není podporována např. na chatu. Jako celek však celé fórum, či spíš zárodek sociální sítě působí hodně propracovaně a existence free verze podobného pluginu pro WordPress potěší.

Video prezentace pluginu WP Symposium:

Plugin vyžaduje WordPress 3.0 a vyšší, byl aktualizován pro WordPress 3.1.3.

Plugin WP Symposium ke stažení:
http://wordpress.org/extend/plugins/wp-symposium/

Domovský web:
http://www.wpsymposium.com/

Wiki stránka a nápověda pluginu:
http://www.wpswiki.com/index.php?title=Main_PagePřečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

5 x okomentováno “Forum s funkcemi pro sociální sítě – plugin WP Symposium”

Přidat komentář (+)

 1. Sborez napsal:

  Překlad přeci není problém 🙂 má to .po soubor?

  • WPress napsal:

   Má k dispozici .pot soubor. Neříkám, že je to nepřekonatelný problém, ale na překlad tam toho bude dost… A navíc, překlad neodladí nefunkčnost češtiny v chatu. Sice je to jistě pro programátora hračka, ale př. pro mě, která programátorkou nejsem, docela problém. Takže ladění pro použití bude přece jen pro pokročilejší. 🙂

 2. 8Sin napsal:

  Zdravím,

  dneska jsem si tento plugin nainstaloval, protože něco podobného jsem hledal opravdu dlouho a buddypress mi nějak nešel. Nicméně mi to nefunguje moc dobře a já nevím koho jiného se zeptat jelikož moc lidí to nepoužívá.

  Píše mi to chybu:
  WordPress database error: [Unknown column ‚img_url‘ in ‚field list‘]
  SELECT img_db, img_url, profile_avatars FROM wp_symposium_config

  Dále sice to funguje ale stále mám na obrazovce „Please wait“

  Za každou radu budu rád. Díky

 3. Autor napsal:

  Práve niečo podobné hľadám pre svoj web. Prešiel som na nový systém aj design, ale píšúci autori aj diskutéri boli zvyknutí spolu komunikovať pomocou súkromných správ a tak im chcem túto možnosť ponúknuť aj teraz na novom hostingu a novom systéme. Vyskúšam to, preklad mi nerobí problémy.

Trackbacky/Pingbacky

 1. Forum s funkcemi pro sociální sítě – plugin WP Symposium | KDEKOLIV.eu

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.