Za stažení souboru sledujte náš Twitter – plugin Tweet And Get it !

Poměrně zajímavý propagační nápad dal vzniknout pluginu Tweet And Get it! Nabízíte-li svým návštěvníkům ke stažení nějaké zajímavé soubory, ale v podstatě za ně nic nechcete, možná by se přece jen něco našlo: mohli by se na oplátku stát vašimi „fanoušky“ na Twitteru.

Aplikace Tweet And Get it !, která je propojena tímto pluginem s WordPressem, má ovšem tradiční problém s českou diakritikou (takže vzkaz, který v administraci pluginu budete vyplňovat, napište bez háčků a čárek). Plugin vám umožní vytvořit tlačítko pro stažení souboru, po jehož stisknutí uživatel povolí propojení svého Twitteru s danou aplikací, která jednak napíše na jeho Twitter vámi vypsaný „propagační“ tweet a jednak ho učiní vaším „fanouškem“.

V Nastavení pluginu nahrajete daný soubor, vyplníte jméno svého Twitter účtu, vyplníte (jak jsem psala výše, tak bez diakritiky) propagační tweet a necháte vygenerovat tlačítko, jehož shortcode pak vložíte tam, kde nabídnete soubor ke stažení.

Kdo chce něco získat, obvykle je ochoten něco obětovat. Samozřejmě – včetně vlastnictví účtu na Twitteru. Takže je to provázaná propagace Twitteru, dané aplikace a vás, ale jako nápad docela zajímavé.

Plugin vyžaduje WordPress 2.8 a vyšší, aktualizován byl i pro WordPress 3.1.3.

Plugin Tweet And Get it! ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/tweet-and-get-it/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

3 x okomentováno “Za stažení souboru sledujte náš Twitter – plugin Tweet And Get it !”

Přidat komentář (+)

 1. Lukenzi napsal:

  Já už jen čekám kdy se po kliknutí na nějaký odkaz začne na mém facebook účtu sama zobrazovat nějaká reklama na viagru nebo nerez hrnce…

  Tyhle typy pluginů co tajně přistupují k soukromí či k jiným účtům uživatelů bych bez výčitek svědomí klidně označil za „sociální trojské koně“ ne-li rovnou adware.

  • WPress napsal:

   Uznávám, že je to kontroverzní plugin, každá mince má dvě strany. Možná je i právě proto dobré o něm vědět.

   Jenom o tom, že je to v tomto případě až tak „tajně“, by se dalo polemizovat, jistě jsou i horší případy. A na internetu je problém svěřit data i do zdánlivě „bezpečnějších“ databází, jak se zvlášť poslední dobou ukazuje.

 2. Aramon napsal:

  Hodilo by se mi něco takového, ale pro Facebook… Potažmo hledám možnost, jak při vyplňovýní formuláře aktivovat tlačítko odeslat jen těm, co vědomě kliknou na FB Like… Nemá někdo nějaký tip?

Okomentovat