Speciální stránka návštěvníka – plugin Front-End Users

Pro potřeby běžného návštěvníka není vnitřní administrační rozhraní WordPressu podle mého názoru příliš potřebné, natož poutavé, protože vzhledem k jeho funkčnímu omezení poměrně zeje prázdnotou. Návštěvníci, ale i správci webu by proto mohli uvítat možnost, kdy základní profil vybraných rolí bude existovat jednoduše na speciální stránce webu. A to nabízí plugin Front-End Users.

Plugin se nastavuje poměrně jednoduše, po aktivaci v Nastavení určíte, jak se bude jmenovat stránka, kde se bude profil daného uživatele zobrazovat – defaultně http://www.vasweb.cz/profile, což lze samozřejmě upravit dle libosti. Na tuto stránku budou přesměrováni všichni, kterým nepřidělíte další administrátorská práva zaškrtnutím v nastavení (tzn. že role, které necháte nezaškrtnuté, budou přesměrovány na výše určenou webovou stránku). Nastavení na této stránce jsou poměrně omezená, rozšířit o avatary by podle autorů pluginu mělo jít s pomocí pluginu User Avatar, viz:

http://wordpress.org/extend/plugins/user-avatar/

Plugin na dané profilové stránce nenabízí všechny položky, které jsou v administraci, což je (možná zatím) jeho mínus, ale pro běžného návštěvníka by mohl být dostačující.

Upozornění!: Aby plugin fungoval, je nutné mít změněné nastavení trvalých odkazů na některou z variant, kde se vyskytuje %postname%, jinak vrací chybovou stránku 404.

Plugin je určen pro WordPress verze 3.0 a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 3.1.3.

Plugin Front-End Users ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/front-end-users/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.