Kontrola revizí příspěvků s pluginem Revision Control

Je pravdou, že na jednu stranu uznávám přínos možností ukládání několika verzí příspěvku, k nimž je možné se vrátit, na stranu druhou časem toto množství tzv. „revizí příspěvků“ nutně musí být znát v databázi, zvlášť v případě, když autor každý příspěvek píše přímo v administračním prostředí, kde se mnoho verzí ukládá navíc ještě automaticky.

revizekontrola K omezení či dokonce zakázání ukládání velkého množství pracovních verzí článku lze použít šikovný plugin Revision Control. Podobných pluginů sice existuje více, mnoho z nich však pouze revizi příspěvků zakáže, kdežto tento plugin je umí jak zakázat, tak výrazně omezit, a proto se o něm zde zmiňuji.

V nastavení pluginu po jeho aktivaci si můžete vybrat z více možností použití, a to navíc zvlášť pro příspěvky a zvlášť pro stránky. Jednak může být revize příspěvků zapnuta (stav, jako kdybyste plugin nepoužívali, ukládají se všechny revize), jednak vypnuta (úplně, tedy neukládají se žádné revize) a nebo si v roletkovém menu máte možnost nastavit, kolik revizí bude uloženo, od počtu dvou až do čtrnácti. A pozor, plugin je počeštěný.

Volba úpravy revizí příspěvků se navíc vloží do administrace všech článků a stránek, takže můžete nastavení v případě potřeby libovolně změnit pro každý příspěvek zvlášť.

Plugin Revision Control ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/revision-control/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

Okomentovat