Skrytí / zobrazení admin baru ve WordPressu 3.1.x

Vadí vám administrační lišta zobrazovaná od verze WordPress 3.1 na webu, nebo naopak místo něho máte jen prázdné místo a nevíte, co s tím? Z pohledu dneška už to není nejaktuálnější téma, uznávám, ale někomu by se malá informace mohla třeba hodit.

Admin bar, tj. administrační lištu, bylo dříve možné na web přidat s pomocí pluginu. O jednom jsem psala i zde v tomto článku. Ovšem od verze WordPress 3.1 se tato lišta stala automatickou součástí WordPressu, což ne každému nutně musí vyhovovat. Defaultně je nastaveno, že se zobrazuje na webu, je možné, aby se zobrazovala i v administraci, případně lze obě tyto možnosti celkem jednoduše vypnout či naopak zapnout. Jen možná nemusí být hned každému patrné, kde tuto volbu najít.

Jednoduše stačí jít v administraci do menu Uživatelé, dále buď do submenu Profily, kde se vypíná zobrazování celkově, nebo zobrazení nastavit jen pro jednotlivé uživatele, tj. v submenu Uživatelé u daného profilu. Volba je vždy táž – zaškrtnutí či odškrtnutí položek:
Zobrazit administrační lištuna webu či – v administraci.

A proč se ve vašem tématu místo administrační lišty zobrazuje prázdný pruh? Bývá to proto, že v souborech používaného vzhledu nevoláte funkce wp_head a častěji wp_footer, zmíněné dvě funkce stačí obvykle do vzhledu doplnit a vše funguje.

Tzn. na příslušná místa záhlaví (header.php) či zápatí (footer.php) webu vložit funkce:

<?php wp_head(); ?>
a
<?php wp_footer(); ?>Přečtěte si také:Kategorie : Užitečné, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “Skrytí / zobrazení admin baru ve WordPressu 3.1.x”

Přidat komentář (+)

  1. WPress napsal:

    Ještě pár šikovných postřehů k zobrazení nebo skrytí admin baru najdete př. zde v článku: http://www.neteyes.cz/clanky/jednoduche-odstraneni-admin-baru/

Okomentovat