Číselná CAPTCHA ke komentářům – plugin Comments Capcha Box

Spam v komentářích je neodbytný, to asi většina z vás zná. A i přes to, že mnohé nástroje, včetně Akismetu, jej dokážou poměrně hezky filtrovat a zachytit, ochrany není nikdy dost a u komentářů možná oceníte jednoduchou číselnou CAPTCHu.

V tomto případě se jedná o kombinaci čtveřice čísel, které však mají formu obrázků, jež se náhodně generují. Jednoduchý princip, ale mnohdy účinný.

Máte-li jiné ID tlačítka sloužícího k odeslání formuláře (obvykle bývá „submit“), můžete jeho ID změnit v menu NastaveníZoom Capcha.

Plugin vyžaduje verzi WordPressu 3.0 a vyšší, aktualizován byl pro chystaný WordPress 3.1.

Plugin Comments Capcha Box ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/comments-capcha-box/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Číselná CAPTCHA ke komentářům – plugin Comments Capcha Box”

Přidat komentář (+)

 1. SMO napsal:

  Myslím si, že capcha dost uživatelů odradí od komentování. Jsem zastánce nějakého pluginu, která spamy odfiltruje sám. Používám plugin Spam Karma 2 (SK2) a jsem velice pokojen.

 2. WPress napsal:

  Může to být překážka, to nepopírám, ale tenhle plugin má CAPTCHu poměrně jednoduchou, která mi přijde přívětivější (na druhou stranu je možná méně propracovaná) než je něco ve stylu re-CAPTCHA, která třeba mě odrazuje vizuálně. Je taková podivně nepřehledná a hlavně – jakoby k těm formulářům ani nepatřila (připomíná mi spíš reklamní box)…

  Re-CAPTCHA a něco v tom duchu – zdá se mi – musí odrazovat ještě víc, než doplňky jako je tento výše.

 3. SMO napsal:

  Pokud je capcha vkusná a elegantní, tak bych jí použil. Jediné místo, kde takovouto capchu používám je kontaktní formulář http://www.zkusmo.cz/kdo-jsem/kontakt komentáře bych nechal padat do spamu.

 4. WPress napsal:

  Souhlasím. 🙂 Stylově je podobná a tam má určitě také svůj smysl.