WordPress a čeština pro pluginy

S českými překlady pluginů je obecně problém. Nicméně několik jich přeložených existuje a sem tam některý přibude, což je samozřejmě dobrá zpráva, i když… U některých pluginů čeština sice existuje, ale při vydávání stále novějších verzí daného pluginu poněkud zastarává a jen málokterý její autor soubory aktualizuje (některé pluginy jsou v původní podobě aktualizovány velmi často, kvůli opravám bugů i novějším verzím WordPressu, jazykové soubory však již toto tempo zpravidla „nestíhají“).

O oficiální překlad WordPressu jako takového se stará tým kolem webu www.separatista.net. Tam najdete také několik českých překladů pluginů, dokonce i s pár aktualizacemi (a několik překladů je přislíbeno).

Najdete tam mimo jiné:

Češtinu pro plugin WP-PostRatings verze 1.50
Češtinu pro plugin WP-Email verze 2.50
Češtinu pro plugin WP-Print verze 2.50
Češtinu pro plugin WP-PageNavi verze 2.50
(a i jejich starší verze)

// Doplňuji na základě připomínky v komentáři, že zde jsou k dispozici ještě též:

Custom Field Images (aneb Volitelné obrázky)
WP-Table Reloaded (pro tvorbu tabulek)

//

Z tamní dílny pochází též český plugin České a slovenské linkovací služby (dodatek k pluginu Sociable) – psala jsem o tom zde (v článku zmiňuji i jiný český plugin Zalomení).

Přislíbeno je:

Bbpress (fórum), cforms (formuláře) či TDOMiniforms (široce využitelný plugin pro vkládání příspěvků neregistrovaných uživatelů).

***

Já jsem nabídla češtinu pro plugin:
WP E-Commerce 3-7zde

***

Re4DeR upravil a dal k dispozici:

češtinu pro plugin StatPress (statistiky)

***

Českou lokalizaci má i plugin:

Download Monitor (jak jsem se zmínila zde)

***

Mix češtin pro pluginy najdete na webu cwordpress.cz, zde,

kde jsou češtiny pro (vesměs starší) pluginy:

Ajax galerie Plugin (obrázky z Picasaweb), Admin Management Xtended v. 1.7.0, bbPress v. 1.01, Counterize II CZ, Events Calendar 6.4.1 CZ, Highslide integration, kpicasa gallery, MM-widget (MiniMeta), MyGallery 1.0.5, NextGEN Gallery 1.0.2, pageMash 1.2.1, Weather Icon, WP Download Manager 1.40, WP Polls 2.40, WP Surveys

***

A z dalších počeštěných pluginů mě mj. napadají:

Contact Form 7

Countdown Timer

My Category Order

My Page Order

Revision Control

Sidebar Login

WP-EasyArchives

***

Zmínila jsem rovněž i české pluginy (respektive widgety) pro vkládání TOPlistu a Kalendárium (více zde)

***

Toto je takový první letmý přehled (a pozor: bez záruky). Jsem si téměř jistá, že existuje podobných překladů více, pokud na nějaký narazím, jistě se zase nezapomenu zmínit.Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, Užitečné, WordPress
Štítky: , ,

6 x okomentováno “WordPress a čeština pro pluginy”

Přidat komentář (+)

 1. Separatista napsal:

  Většinou jsou počeštěny pluginy, které mají jen několik vět. Udělá to někdo s nadšením pro svůj projekt a potom už to neaktualizuje, takže s novými verzemi čeština postupně zastarává.

  Pro zajímavost samotný WordPress má ve verzi 2.8.4 celkem 2860 lokalizačních řetězců (jeden řetězec je někdy jen několik slov, jindy zase několik dlouhých vět), drobné pluginy jich mají kolem 50 (obvykle do 100). Naše trochu větší pluginy mají 200 – 300 řetězců a slibované pluginy TDO MiniForms (přes 800), cforms (přes 1000) a bbPress (výrazněji přes 1000 a s novými verzemi postupně přibývají) jsu trochu většího kalibru. A nejde jenom o to přeložit texty, ale otestovat, najít správné výrazy, které se budou hodit. Takže práce více než dost 🙂 Některé už jsou hotové, ale protože byly někým „sponzorovány“, tak se ještě před zveřejněním čeká na uplynutí domluvené exkluzivity.

  Mimochodem, z naší dílny jsou ještě další dvě nezmíněné lokalizace pluginů – šikovný Custom Field Images (aneb Volitelné obrázky) a poměrně rozsáhlý plugin pro tvorbu tabulek WP-Table Reloaded (podrobnosti naleznete u nás na webu).

 2. WPress napsal:

  Díky za doplnění. Věřím, že je to práce dost a dost a vděk, pokud jsou dány zdarma, častokrát nikde (kritizuje se snáze než chválí). Naopak ještě xy nespokojených připomínek. I když, asi se to už možná začíná obracet k lepšímu a snad nikdo nebude psát něco o SPAMu v komentářích, jak jsem si to u vás na webu přečetla (ostatně i druhý komentář tady bylo toho druhu) a bude víc těch, kdo vezme češtinu pro WP vážně a stejně tak i přeložené pluginy.

 3. Rikudou_Sennin napsal:

  Ohledně toho bbPressu, nedávno jsem jej přeložil, takže pokud mát zájem o češtinu, můžete stahovat zde: http://rikudou.anikiteam.org/
  Není to ještě finální verze a bude se neustále upravovat.

 4. Martin Nečas napsal:

  Zdravím.
  Právě jsem udělal překlad pluginu WooCommerce (http://www.woothemes.com/woocommerce/).
  Ke stažení je zde: http://www.uloz.to/11106804/woothemes-cs-cz-zip
  Dá se předpokládat, že „vydám“ ještě jednu aktualizaci a pak možná ještě pro novou verzi pluginu (která bude mít nějaká zásadní vylepšení). Jinak se tomu nehodlám věnovat dlouhodobě.
  Martin

 5. WordPress napsal:

  Další přehled pluginů včetně některých českých mutací naleznete zde: http://tvorba-webova.cz/plugin-wordpress-pluginy
  Najdete zde i překlad do CZ FAQ Builder.

Okomentovat