Jednoduché vkládání příspěvků (i neregistrovanými) uživateli – plugin uCan Post

Určitě se na některých webech hodí možnost vkládání příspěvků neregistrovanými (ale i registrovanými) uživateli, bez toho, aby museli vstupovat do administrace WordPressu. K tomu je určen plugin uCan Post.

Pro neregistrované uživatele plugin neumožňuje z bezpečnostních důvodů nahrávání obrázků a souborů. Registrovaným ano, ale možná by toto ještě chtělo autory pluginu dopracovat.

Jinak si můžete vybrat, jaké položky bude odesílací formulář obsahovat (obsah i excerpt, výběr kategorie…). Je možné zvolit zasílání informace o novém příspěvku na e-mail a moderaci nově vloženého příspěvku. Plugin má v sobě také podporu CAPTCHA.

Vše je skutečně velmi jednoduše nastavitelné a přehledné a pro někoho může být tento plugin alternativou pro mnohem komplexnější (ovšem i komplikovanější) a jinak mnou vřele doporučovaný výtečný plugin TDO Mini Forms.

Administraci pluginu najdete klasicky pod menu Nastavení, do příspěvku nebo na stránku, kde se má zobrazit vkládací formulář, je pak nutné vložit shortcode:

[uCan-Post]

Plugin je určen pro WordPress 2.8.6 a vyšší. Aktualizován byl i pro WordPress 3.0.1.

Plugin uCan Post ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/ucan-post/

Pro náročnější mohu jedině doporučit plugin TDO Mini Forms:

http://wordpress.org/extend/plugins/tdo-mini-forms/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

14 x okomentováno “Jednoduché vkládání příspěvků (i neregistrovanými) uživateli – plugin uCan Post”

Přidat komentář (+)

 1. Martin napsal:

  Hurá, moc děkuji, takovýto plugin jsem dlouho hledal. Rychlé a jednoduché nastavení.
  TDO Mini Forms je opravdu jen pro ty náročné 🙂

 2. Aktualizace napsal:

  A ještě je tu plugin na vkládání příspěvků One Quick Post:

  http://wordpress.org/extend/plugins/one-quick-post/

  //EDIT listopad 2010:

  Možnost, aby návštěvníci přidávali do speciální kategorie své příspěvky (nepřihlášení či přihlášení na FaceBook) – plugin Social-News:

  http://wordpress.org/extend/plugins/social-news/

  Demo – ukázka fungování pluginu Social-News:

  http://www.poetleaks.com/add/

 3. Justinka napsal:

  Ahoj, jsem velké pc trdlo a jestli budete tak laskaví a poradíte mi, prosím pište to velmi… jednoduše. Chtěla jsem jen mít blog, na který mohu umístit své povídky. Z neznámého důvodu (byl první, který jsem našla:D) jsem si ho udělala na WordPressu a teď… Povídky v poho, ale kometáře mi chodí vždy jen k jedné jedinné povídce a ještě ke všemu se otravní komentující 🙂 dožadují newsletter. Myslela jsem, že by jim mohlo stačit, že funguje RSS. To není to samé? Trdlo, vždyť to povídám. Poradí mi někdo, co s tím? Děkuji.

 4. WPress napsal:

  Je jasné, že newslettery jsou pro návštěvníky z hlediska jejich pohodlnosti daleko příjemnější, než RSS, protože těch, kdo používají RSS čtečky je výrazně méně, než lidí, kteří mají e-mail, kam by jim informace o novém článku/povídce na webu přišla.

  Návod krok za krokem k nastavení newsletteru tu psát nebudu, pro inspiraci určitý základ je v tomto mém (už starším, a proto co se týče funkčnosti a aktuálnosti ne 100% zaručeném) článku:

  http://www.wpress.cz/1483/zasilani-novinek-na-e-mail-pomoci-ajax-newsletter/

  Jinak co se týče třeba zaslání e-mailu, pokud př. někdo k oné vámi zmíněné povídce přidá nový komentář, přesněji odpověď na komentář (tudíž tu jde řekněme o jakýsi „komentářový“ newsletter), pak je možné použít např. plugin:

  http://wordpress.org/extend/plugins/comment-reply-notification/

 5. Justinka napsal:

  Děkuji mockrát za odpověď. Vyzkouším to!

 6. Honza napsal:

  Dobrý den,

  je možné u formuláře zobrazit počet napsaných znaků? Případně natavit minimální počet, bez kterého se formulář neodešle? Děkuji.

  • WPress napsal:

   Snad se nemýlím, ale obávám se, že nic takového plugin uCan Post nenabízí. Neuvědomuji si tuto volbu ani u TDO Miniforms, ale tam si nejsem jistá.

 7. Honza napsal:

  Děkuji za reakci. Tak jsem pátral v pluginu a je to záležitost TinyMCE. V editaci jsem si nastavil tlačítka, ale ten plugin wordcount/chartcount se mi nedaří spustit. :/

 8. Petr napsal:

  Ahoj jen jsem chtěl vložit link kde plugin pracuje a to moc dobře 😉 rozhodně všem doporučuji – http://pobavilo.eu/vlozit-prispevek/

Okomentovat