Prolinkování webu tagy inspirované Twitterem – plugin WP-Hashtag

Kdo používá Twitter, tak pravděpodobně zná způsob, jakým se zde používají štítky. Jednoduše se před dané klíčové slovo (tj. tag, neboli štítek) napíše křížek. Slovo se prolinkuje, a kdo na daný štítek klikne, dostane se k výpisu příspěvků, v nichž byl použit štítek identický.

Plugin WP-Hashtag funguje na podobném principu. Pokud při psaní nějakého příspěvku vložíte před nějaké slovo „křížek“, tj. #slovo, pak se toto slovo jednak automaticky po uložení stane štítkem daného příspěvku (pokud podobný štítek neexistoval, tak se vytvoří) a současně bude toto slovo prolinkováno.

Kdo na štítek klikne, zobrazí se mu výpis všech příspěvků, které toto klíčové slovo obsahují. Tento plugin je tedy více než vhodný k prolinkování webu. K pluginu ještě poznamenávám, že ve screenshotech od autora pluginu se křížek zobrazoval i v příspěvku na webu, v mém případě se zobrazovalo jen prolinkované slovo.

//EDIT: Tak tentokrát jsem se sama přehlédla, skutečně je zde možnost zobrazovat či nezobrazovat křížek. Přehlédla jsem ji, protože menu pluginu se objevuje opět netradičně mezi menu Pluginy (!) a nikoli Nastavení. Ač to jindy kontroluji, tentokrát mi to uniklo. 🙂

Plugin vyžaduje WordPress 2.5.x a vyšší, aktualizován byl pro WordPress 2.9.2.

Plugin WP-Hashtag ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-hashtag/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Prolinkování webu tagy inspirované Twitterem – plugin WP-Hashtag”

Přidat komentář (+)

 1. noname napsal:

  To aby se ti ukazoval křížek či cokoliv jiného i u webu je nejlepší použít CSS (buď background nebo css pseudo třída after)

 2. WPress napsal:

  Díky za doplnění.

  V té poznámce mně spíš šlo o to, zda třeba náhodou už daný plugin něco takového v sobě nemá, ale pouze se mi to neukazuje, zvlášť když u autora pluginu „křížek“ vidět je. 🙂

  //EDIT: Tak „mea culpa“ viz editace v článku, možnost zobrazování křížku v pluginu je, pouze je/byla defaultně vypnutá. A já se přehlédla. *Omluvník* 😉

 3. lucky.man napsal:

  Funguje ti to opravdu tak, že to k vytvořenému štítku zařadí daný příspěvek? Zkoušel jsem to, link se vytvoří, štítek se mezi štítky také objeví, ale bez příspěvku (příspěvky 0). 🙂 Takže když na něj klikneš, tak není nalezený žádný příspěvek.

 4. WPress napsal:

  Koukám, podle diskuze k pluginu, že zřejmě takový problém vzniká. 🙁 Vzhledem k tomu, že ten plugin jsem testovala už před časem, ruku do ohně bych za to dneska nedala. Nepoužívám ho momentálně nikde, takže to nepotvrdím, ani nevyvrátím.

  Takže mohu jen doufat, že plugin bude mít novou aktualizaci pro WP 3.0 a tam už tenhle problém bude odstraněn. 🙂

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.