Import článků z Posterous.com do WordPressu – plugin Posterous Importer

Zdá se, že je spíše aktuální opačný trend, kdy si mnozí blogeři nově volí pro své blogování právě službu Posterous.com, ale dost možná ji někdo zkusí a přece jen dále zvolí WordPress, nebo se k němu bude chtít vrátit. Pak se mu jistě hodí nástroj, jehož pomocí jednoduše importuje všechny příspěvky do WordPressu najednou.

K importu z Posterous do WordPressu bude třeba využít hned dva pluginy. Plugin class-wp-importer je jakousi základní kostrou pro importovací pluginy. Aktivujte ho jako první. Pro vlastní přesun článků z Posterous pak slouží plugin Posterous Importer. Ten aktivujte druhý v pořadí.

Po aktivaci pluginu Posterous Importer přejděte do položky Nástroje a submenu Import. Zde vám mezi dalšími možnostmi importu nově přibyla položka Posterous. Když na ni kliknete, objeví se malý formulář, kde je myslím zcela jasné, co je třeba doplnit. Název stránky, odkud importujete, dále uživatelské jméno – obvykle v podobě celého e-mailu, odkud posíláte příspěvky do Posterous, a konečně heslo, s nímž jste svůj účet zakládali.

Pak už jen import potvrdíte, a pokud jste zadali vše správně, nebo nenastane nějaký jiný zádrhel, během několika okamžiků (v závislosti na počtu článků, komentářů i obrázků na Posterous) se články přesunou do WordPressu.

Oba pluginy byly vytvořeny pro WordPress 2.9.x a měly by být kompatibilní s chystaným WordPressem 3.0.

Plugin class-wp-importer ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/class-wp-importer/

Plugin Posterous Importer ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/posterous-importer/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

2 x okomentováno “Import článků z Posterous.com do WordPressu – plugin Posterous Importer”

Přidat komentář (+)

  1. Parohac4 napsal:

    Tak podobný plugin jsem čekal, ale zajímalo by mě, zda funguje i pro Posterous blogy na vlastní doméně.

  2. WPress napsal:

    Nemám zkušenost s Posterous na vlastní doméně, takže na to nedokážu odpovědět. Nezbývá než vyzkoušet, ale pravdou je, že zde v nastavení importu není počítáno s možností doplnění jiné URL než xyz.posterous.com…

    A pro ty, kdo hledají opačnou cestu:

    http://www.wpkniha.cz/clanky/posterous-nabizi-snadny-prechod-z-wordpressu.php

Okomentovat