Validace kódu WordPressu – plugin Validation Helper

Ráda podporuji české tvůrce pluginů, takže když jsem na webtrhu narazila na lelkounův příspěvek, že vytvořil plugin pro (HTML) validaci kódu WordPressu, rozhodla jsem se, že se o tom zmíním i zde.

Plugin převede XHTML kód do validního HTML, můžete plugin vyzkoušet a připojit případné připomínky přímo na webu tvůrce (lelkoun.cz). Určený je pro WordPress 2.9 a vyšší.

Plugin Validation Helper ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/validation-helper/

Domovský web:

http://lelkoun.cz/wordpress-plugin-validation-helper?doing_wp_cronPřečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

6 x okomentováno “Validace kódu WordPressu – plugin Validation Helper”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  Při této příležitosti jsem si vzpomněla ještě na plugin českého autora Bohumila Jahody XHTML2HTML. Ale bohužel web autora zmizel, doména str4wberry.cz je na prodej. Já tenhle plugin vyhrabala u sebe mezi dříve staženými pluginy, tak třeba vás někoho bude také zajímat, i když jsem nezkoumala, jak je na tom s aktuální funkčností pro WP 2.9.x.

  Pozor! Pro jeho kompletní aktivaci je nutné do hlavičky souboru header.php na úplně první řádek vložit následující kód:

  <?php xhtml2html_start();?>

  Archiv pluginu XHTML2HTML jsem tedy umístila u sebe zde:

  http://www.wpress.cz/wp-content/uploads/xhtml2html.zip

 2. Lelkoun napsal:

  Díky za podporu.

  Zatím jsem opravil spoustu chyb a plugin trochu vylepšil. Plugin si stáhlo víc jak 100 lidí, tak doufám, že jsem je částečnou nefunkčností moc nenamíchl. 🙂 Brzo by všichni uživatelé měli být upozorněni na novou stabilnější verzi, která obsahuje i kontaktní formulář na rychlé řešení problémů. Už se těším, jak kvůli tomu nebudu moct spát. 🙂

  Validation Helper pracuje na stejném principu jako XHTML2HTML, akorát je lepší v tom, že odstraňuje i atributy jako „profiles“, „lang“ a další, které v HTML 4.01 nemají co dělat.

 3. WPress napsal:

  Tak to je super. Díky za upřesnění a držím palce, aby bylo víc pochval než připomínek. 😉

 4. Krabath napsal:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak funguje plugin XHTML2HTML. A ještě jedna otázka, tento kod jsem umístil do header.php uplne nahoru, to znamená i nad kod <!DOCTYPE html PUBLIC….. Je to tak dobře umístěné? Děkuju za odpověď.

Okomentovat