Náhledy stránek u odkazů s pluginem Snap Shots for WordPress.org

Když se mi něco zalíbí, tak hned začnu bádat, v čem tkví podstata věci a pokud je to možné, tak hledám i řešení, jak něco podobného získat i pro sebe, tedy přesněji pro svůj web. To zmíněné „něco“ byla funkčnost na jednom blogu na wordpress.com, kde jsem při najetí myší nad odkaz uviděla v náhledu web, kam onen odkaz směřoval. Předpokládala jsem, že to umí nějaký plugin, a tak jsem zahájila pátrání.

Výsledek se dostavil a já objevila plugin Snap Shots for WordPress.org, který jsem hned uplatnila na webu. Nejprve mě zarazilo, že se jedná o plugin poměrně dávnověký, určený pro WordPress 1.5 a výše, kompatibilní s verzí 2.3. Tudíž od časů verze 2.3 se na jeho aktualizaci zdánlivě ani nesáhlo. Bude fungovat ve WordPressu 2.8.(x)? Otestovala jsem ho na pokusném webu a ejhle, funguje!

Plugin umí při najetí nad odkaz ukázat v plovoucím oknu náhled další stránky, dokonce lze přepnout i na RSS zdroj, pokud ho stránka má. A v případě, že se jedná o odkaz na Wikipedii, pak se zobrazí dokonce náhled slovníkový, rolovací… Jak funguje Wiki odkaz, to můžete vyzkoušet níže (tedy pokud z nějakého důvodu plugin neodstraním či nemáte potřebné funkce k podpoře tohoto pluginu vypnuty v prohlížeči).

Odkaz na Wikipedii:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Blog

Běžný odkaz (na web s pluginem):

http://wordpress.org/extend/plugins/snap-shots-for-wordpressorg/

Pro případ, že by zde plugin vypověděl službu, takto jeho náhled vypadá:
snapshot

Ještě poznamenám, že aby plugin správně fungoval, nestačí jen ho nahrát a aktivovat, je nutné si ještě vytvořit účet pro danou webovou stránku, kde má SnapShot fungovat, a to na webu http://www.snap.com/snapshots_faq.php. Po zřízení účtu se vygeneruje kód, který buď plugin sám nebo, pokud to nebude fungovat, tak vy ručně, vložíte do zápatí (souboru footer.php). Číslo, které je vygenerované v kódu se pak přidává do nastavení uvnitř pluginu, který se nastavuje tradičně přes Nastavení – Snap Shots. Tam si s nastavením můžete různě pohrát, pro funkčnost je důležitý hlavně vložený kód v zápatí, a pak také potvrzený účet – potvrzení účtu vám přijde na zadaný e-mail.

Kód má podobu:

<script type=“text/javascript“ src=“http://shots.snap.com/ss/nejakevygenerovanecislo/snap_shots.js“></script>

Ještě jednou jako vždy na závěr plugin Snap Shots for WordPress.org ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/snap-shots-for-wordpressorg/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

6 x okomentováno “Náhledy stránek u odkazů s pluginem Snap Shots for WordPress.org”

Přidat komentář (+)

 1. Marek Dudáš napsal:

  Mam prosbu. Vobec som nepochpil ako to regystrovat. Vie mi niekto s tym pomost.

 2. WPress napsal:

  Přihlášení, respektive vytvoření účtu je tady: https://account.snap.com/signup.php

  Tam se vyplní údaje, nejprve vybere jazyk, barva, případně vloží logo… pokračuje se přes Continue… dále se vyplní jméno, e-mail, heslo, potvrdí podmínky… a založí potřebný účet…

 3. Marek Dudáš napsal:

  Mam jeden maly problem na stranke http://www.sport-fishing.cz . Ked otvorim nahlad na fotku v NextGEN a zatvorim foto a potom prejdem mysou na SNAP SHOTS tak mi ostane na ploche biely obdlznik ako peciatka od otvoreneho SNAP SHOTS-u. Neviete nahodou co stym?

 4. WPress napsal:

  Už jsem se setkala s tím, že některé pluginy, které obsahují „lightboxy“ či různá vyskakovací okna, se vzájemně ruší nebo nefungují.

  Předpokládám, že každý „plugin“ zvlášť funguje, ale dohromady to způsobuje tento problém.

  Ale řešení nemám, protože podle mě to bude nutné pořešit přímo v pluginu, kódu, respektive JavaScriptech, anebo holt jeden méně důležitý plugin oželet, či najít jeho funkční alternativu, existuje-li. V tomto případě se však obávám, že to skloubit asi moc nepůjde. Ale třeba tu poradí lépe někdo jiný.

 5. Marek Dudáš napsal:

  Tak pohral som sa trosku znastavenim NextGEN a funguje to za urcitych kompromisou. No co uz s tym. Zivot je otom 🙂
  Dakujem za tvoju ochotu pomahat a som rad ze tato stranka tak vyborne napomaha v osvete Wordpresu

 6. WPress napsal:

  Tak aspoň že tak. 🙂 Mám teď trochu méně času a i zajímavých pluginů neobjevuji tolik jako na začátku, ale i díky tomu, že vidím, že tenhle web má nějaký smysl pro druhé, tak se dělím o své poznatky dál. 🙂

  Jen co se týče programování moc neporadím, ale zas sem nakouknou občas jiní, kteří třeba umí poradit i s tím.

Okomentovat