Když chcete chránit obsah webu, použijte WP-CopyRightPro

Nechci hodnotit, zda chránit obsah webu před kopírováním je účelné a jak dalece, já osobně, dokud nebudu přesvědčena o potřebnosti podobného kroku, tak na svých webech k ničemu podobnému nepřistoupím. Setkala jsem se však s tímto požadavkem, na který jsem si vzpomněla, když mi přišel do cesty plugin WP-CopyRightPro.

Je mi jasné, že nabízená ochrana pomůže web ochránit nejspíše jen proti nezbedným uživatelům, kteří si některými texty a obrázky chtějí vyzdobit své „blogísky“, jiným však aspoň cestu ke kopírování znepříjemní. A to onomu dotazovateli šlo, takže právě pro něho a jemu podobné je určen plugin WP-CopyRightPro.

Co tento plugin umí? Umí v podstatě dvě základní věci: zakázat výběr textu na stránce a také zabránit zobrazení kontextového menu při kliknutí pravým tlačítkem myši (takže například nepůjde tak snadno dát stáhnout obrázek přes volbu Uložit jako…), přičemž ovšem tímto nevytvoří žádnou bariéru pro vyhledávače, respektive jejich roboty. Poučenější uživatelé toto jako příliš zásadní bariéru vnímat nebudou, ale jak jsem již psala výše, pár lidí to odradí a najdou se i tací, kteří podobnou ochranu vyžadují, a těm je tento plugin určen.

Plugin WP-CopyRightPro ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-copyrightpro/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Když chcete chránit obsah webu, použijte WP-CopyRightPro”

Přidat komentář (+)

 1. Ivan napsal:

  Dakujem, je to super vec (aj ked skusenejších uivatelov to moc nezabrzdí). Neviete nahodou nieco pododneho pre joomla system? Moc krat dik.

 2. WPress napsal:

  Bohužel, joomla není už toliko „můj obor“.

  V podstatě se ale domnívám, že určité prvky, které (obecně) obsahuje tento typ pluginů, by se snad mohly dát najít jako samostatné JavaScripty, a ty pak aplikovat. Zkuste prohledat nějaké JavaScriptové knihovny. Víc vám žel neporadím. 🙂

 3. WPress napsal:

  Vracíš se na místo činu? 😎 😀

  A propos, když už je řeč o Joomle, tedy je zřejmě migrátor z Joomly do WordPressu, ale momentálně nemám šanci zkoušet funkčnost, tak jen jako takový tip:

  http://wordpress.org/extend/plugins/joomla-to-wordpress-migrator/

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.