A máme tu WordPress 2.8

Stávající uživatelé WordPressu si již před pár dny (11. června 2009) mohli všimnout, že v administračním prostředí se objevila možnost aktualizace na nový WordPress 2.8. Ke stažení je tradičně na wordpress.org v sekci Download. V duchu pojmenovávání verzí WordPressu jmény známých jazzových hudebníků, dostává „dvaosmička“ přídomek podle významného trumpetisty a vokalisty Cheta Bakera, takže celým názvem se jedná o WordPress 2.8 Baker.

Kromě různých vylepšení administračního prostředí, př. zvýrazňování syntaxe v editoru témat, inovaci rozhraní pro přidávání widgetů, celkové zvýšení rychlosti či usnadnění nahrávání a editace témat, jak jsme o tom již psali, slibuje „famózně“ krátkou 5-minutovou aktualizaci, kterou je možné provést přímo v administraci. Uvidíme, jak dalece bude třeba tuto verzi ještě doladit, ale faktem zůstává, že na rozdíl od výrazné změny mezi WordPressem 2.6 a 2.7, kdy se měnilo mj. celé administrační prostředí, WordPress 2.8 se soustředí více na další kosmetické změny, opravy předchozích chyb a větší komfort uživatelů v duchu dříve rozběhnutých změn, takže by nemuselo docházet k výraznějším problémům.

Čeština pro WordPress 2.8 je připravena již na známém webu www.cwordpress.cz/ke-stazeni.Přečtěte si také:Kategorie : Novinky, WordPress
Štítky: , ,

Okomentovat