Počeštění počtu komentářů – plugin 2-4 comment fix

Dneska zabrouzdám trochu do archivu pluginů, protože jsem si vzpomněla na existenci pluginu, který umí přizpůsobit a přeložit komentáře pro slovanské jazyky, zejména češtinu a slovenštinu.

Asi nikoho nepřekvapí, že autorem pluginu je Slovák Ján Varhol. Každý, kdo pracuje s WordPressem, zná problém překladu komentářů ve vztahu k jejich počtu. V angličtině tradičně je to: žádný komentář, jeden komentář, více komentářů.

Naopak v češtině či slovenštině jsou navíc i 2 komentáře, 3 komentáře a 4 komentáře. Plugin 2-4 comment fix upraví výpis počtu komentářů tak, aby i v češtině dával smysl. Plugin je trochu staršího data, ale i ve WordPressu 2.9.x funguje.

Tam, kde potřebujete upravit zobrazování komentářů v šabloně, je třeba (pokud vše nezařídí plugin sám) nahradit funkci s názvem comments_popup_link () za comments_popup_link_2_4 () a případně také i funkci comments_number () za comments_number_2_4 ().

Plugin 2-4 comment fix ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/2-4-comment-fix/

Domovský web pluginu:

http://varhol.sk./download/#2-4-comment-fixPřečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

2 x okomentováno “Počeštění počtu komentářů – plugin 2-4 comment fix”

Přidat komentář (+)

  1. Separatista napsal:

    Podobný plugin existuje i zde (také už postarší ale měl by fungovat). A dokonce se nemusí v šabloně už nic nastavovat. A pokud všechno dobře půjde, tak se brzy stane přímou součástí české verze WordPressu…

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.