Vypnutí automatického formátování (wpautop) textu – plugin Text Control

Opět mě inspiroval jeden dotaz na webtrhu, takže pokud vám nevyhovuje automatické formátování textu, jak je ve WordPressu nastavené (například automatické vkládání mezer – „tagů“ <p> či <br> i v HTML editoru), můžete ho vypnout například pomocí pluginu Text Control.

V menu Text Control Config v Nastavení určíte, jaké bude defaultní formátování (přednastaveno kompletní formátování wpautop), chcete-li vypnout vše – zvlášť v příspěvcích a zvlášť v komentářích, zvolíte No Formatting a případně No Character Encoding, můžete však rovněž vybrat (nezkoušela jsem) formátování Textile 1 a 2, nl2br či Markdown.

Plugin je už významně staršího data, podle všeho není asi dále vyvíjen, nicméně mohu potvrdit aspoň tolik, že potřebné úplné vypnutí formátování funguje. Toto nastavení lze změnit v administraci každého příspěvku, takže jej můžete ponechat tam, kde je původní formátování pro vás žádoucí.

Sami však uvidíte, že roletkové menu zjevně do WordPressu 2.9.x „nesedí“, ale přesto i zde je funkční. Vzhledem k reálné funkčnosti mi tento plugin přišel z dalších níže uvedených nejlepší.

Plugin Text Control ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/text-control/

Další formátovací pluginy:

Plugin WP-No-Format ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-no-format/

Plugin PS Disable Auto Formatting ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/ps-disable-auto-formatting/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

4 x okomentováno “Vypnutí automatického formátování (wpautop) textu – plugin Text Control”

Přidat komentář (+)

 1. Tomáš Gažůr napsal:

  Jsem rád že tě můj dotaz inspiroval 🙂 Ten plugin vypadá velmi dobře. Vyzkouším ho. Děkuji.

 2. WPress napsal:

  Jojo, je to tak. 😀 Já ho používala kdysi ještě ve WP 2.6, tak jsem si na něj vzpomněla. Pak jsem ale hledala ještě další, protože tenhle už fakt zjevně nikdo nevyvíjí, ale funguje naštěstí celkem obstojně pořád, líp jak některé ty jiné, kde třeba chybí položka menu v Nastavení…

 3. Separatista napsal:

  Jeden z pluginů to uměl vypínat ještě jen pro některé příspěvky (najdete ho na konci tohoto článku). Jinak jsou ty pluginy velmi jednoduché a vsadím se, že budou fungovat i v dalších verzích WordPressu, jediným problémem budou menu, které by bylo potřeba občas aktualizovat…

 4. WPress napsal:

  Díky, taky mě při tom psaní napadlo, že jsem někde nějaký podobný tip viděla. 😉

  Jinak Text Control taky lze upravovat v jednotlivých příspěvcích zvlášť, v hlavním menu se zadá výchozí nastavení a v každém příspěvku lze tohle nastavení pro ten konkrétní změnit. Akorát právě tahle roletková menu v příspěvku jsou tam taková na vzhled kapku „divočejší“.

Okomentovat