WordPress a gravatar

Člověk se stále učí a poznává věci, které jsou mnohdy pro druhé samozřejmé, a pro něho ne, což se někdy obtížně přiznává. Ale já klidně přiznám, že ač WordPress využívám již nějaký čas, tak jsem vůbec neměla ponětí, že se v komentářích mohou na místě avatarů objevovat gravatary, což jsou jakési globální avatary.

Sice je v administraci komentářů volba zobrazování loga gravataru, ale ani to mi nic neříkalo. Až když se (poprvé vlastně až zde na webu) objevil vedle komentáře pro mě nečekaný obrázek, začala jsem pátrat, co se to děje, když přece do administrace kromě mě nikdo nemá (tedy – v dnešní době raději napíšu – „neměl by mít“ :-D) přístup. Ještě doplním pro ty, komu přece jenom tento termín náhodou nic moc neříká, že v jednom z významů se pojmu avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků (ve fórech či zde u zmíněných komentářů).

Tak jsem se dostala až na stránky http://gravatar.com, kde jsem si založila účet, vložila obrázek (zvětšením výřezu určila jeho konečnou podobu) a pro zadaný e-mail určila podobu globálně rozpoznatelného avataru, tj. gravataru. Všude, kde existuje podpora gravatarů, tak tam pokud vyplním stejný e-mail, jako jsem určila při registraci, respektive v administraci těchto stránek (je zde poté možnost přidat více e-mailů a více obrázků), zobrazí se na určeném místě tento vybraný obrázek.

Jednoduchá službička, pro někoho možná zbytečná, pro jiného užitečná. Rozhodla jsem se ji využít a nyní již také vizuálně poznám svůj komentář na celé řadě webů, včetně těch svých. A není na to potřeba žádný speciální plugin. WordPress gravatary totiž ve svém základu podporuje a ty se zobrazí (pokud náhodou nemáte úplně jinak nastavené theme) při všech volbách zobrazování komentářů, samozřejmě jen tehdy, pokud nezakážete zobrazování avatarů jako takových.Přečtěte si také:Kategorie : Užitečné, WordPress
Štítky: , , ,

3 x okomentováno “WordPress a gravatar”

Přidat komentář (+)

 1. vlado napsal:

  Aj ja som zacal gravatary pouzivat len nedavno, ale chcel by som ich trochu zvacsit. Nevies nahodou kde sa da menit velkost? Nieco som hladal, tak by to malo byt vo functions.php, ale nic take tam nieje…

 2. WPress napsal:

  Tak přiznám se, že jsem to nevěděla, ale našla jsem, že je třeba upravit nebo změnit „list“ výpisu komentářů, a to v souboru (obvykle) comments.php. Přidá se tam příslušný parametr, přičemž maximální podporovaná velikost je 512.

  <?php wp_list_comments(); ?>
  se nahradí za (samozřejmě spojené bez mezery dohromady):

  <?php wp_list_comments(‚avatar_size=68&type=comment‘); ?>

  Číslo můžeš změnit podle libosti, maximálně je však zmíněných 512. A toto se týká šablon, které takto avatary používají, jinak ten kód pro zobrazení (gr)avataru je:

  <?php if(function_exists(‚get_avatar‘)) { echo get_avatar($comment, ’50‘); } ?>

 3. vlado napsal:

  dakujem, vyskusam

Okomentovat