Quizzin – plugin pro tvorbu testů a kvízů

Kdo potřebuje na svůj web vložit test nebo kvíz, může využít nedávno aktualizovanou podobu pluginu Quizzin, který běží i pod WordPress 2.7.1. Plugin nabízí snadno obsluhovatelné a šikovně udělané prostředí pro tvorbu testových otázek, které můžete zobrazit buď na jedné stránce, nebo zvolit jejich zobrazování postupně po jedné až k závěrečnému vyhodnocení.

Plugin můžete stáhnout například zde: http://wordpress.org/extend/plugins/271-update-to-quizzin-by-binny-v-a/

Jazykem pluginu je vcelku pochopitelně angličtina a k jeho plnému využití bude nutné si některé části přeložit přímo ve zdrojovém kódu. V CSS souboru vzhled a především v show_quiz.php některé výrazy.

Po zkopírování obsahu rozbaleného souboru do složky s pluginy a jeho následném aktivaci v administračním rozhraní je třeba nejprve jít do Nastavení, kde si pod volbou Quizzin Settings můžete vybrat, zda se budou otázky zobrazovat všechny na jedné stránce (první volba), v opačném případě se každá otázka zobrazí postupně zvlášť. A zda se na konci zobrazí správné odpovědi. Pokud zvolíte, že nikoli, pak na konci zůstane jen vyhodnocení, které dále nastavíte v menu Nástroje. Fakt, že nastavení je na dvou místech, je také trochu menší nepříjemnost, už sama existence a funkčnost pluginu vám to však jistě vynahradí.

Další nastavení a tvorba vlastního testu se ukrývá v menu Nástroje – Manage Quiz. Tam jednoduše zvolíte Create Quiz, vyplníte název, popis a můžete přejít k tvorbě otázek a odpovědí. Přednastavené jsou čtyři odpovědi, volba vpravo určuje která odpověď/které odpovědi jsou správné.

A poslední políčko můžete využít k dovysvětlení správné odpovědi. Odpovědí lze využít víc, stačí přidat okénko. Když naopak některá okénka pro odpovědi necháte prázdná, sami si záhy ověříte, že se nakonec zobrazují jen ty, v nichž je vložen text, takže odpovědí může být i méně než přednastavené 4.Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

1 x okomentováno “Quizzin – plugin pro tvorbu testů a kvízů”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  Pro tvorbu kvízů existuje i plugin mTouch Quiz (WP 2.8 a vyšší):

  http://wordpress.org/extend/plugins/mtouch-quiz/

  //EDIT listopad 2010

  Plugin Quizme pro WP 3.0 a vyšší:

  http://wordpress.org/extend/plugins/quizme/

  anebo je tu také plugin WP Survey And Quiz Tool:

  http://wordpress.org/extend/plugins/wp-survey-and-quiz-tool/

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.