Abecední index 0 až Z – plugin AZindex

Tuším, že vcelku nedávno na webtrhu padla zmínka o pluginu, který by dokázal vytvořit abecední seznam (index) stránek a příspěvků. Případný plugin měl umět řazení od nuly po „z“. A odpovědí na tento dotaz byl právě plugin AZindex.

AZindex Na tento plugin jsem si nyní po čase vzpomněla, vyzkoušela ho, a ač byl vytvořen pro WordPress 2.7.1, funguje bez problémů i ve WordPressu 2.9.1. Administrace pluginu AZindex se po aktivaci ukazuje v levém menu mezi Nástroji.

Pro vytvoření nového indexu s celou řadou nastavení stačí kliknout nahoře na „add new„, zaškrtat potřebné volby (index může být př. řazen až do 4 sloupců, vytvořit jej lze jenom z článků, nebo jen ze stránek, vybrané články můžete pomocí ID vyjmout z řazení atp.), zvolit název a uložit (uložený index je možno kdykoli upravit). Pak přejdete do menu Stránek a najdete v nich připravený index v podobě konceptu. Indexů můžete vytvořit vícero.

Aktivujete tuto stránku a index je hotov. Pro úplnost ještě dodám, že v tomto indexu najdete vložený kód [az-index id=“1″].

Plugin AZindex ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/azindex/

Plugin v akci a domovský web pluginu:

http://azindex.englishmike.net/gallery/site-index/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

3 x okomentováno “Abecední index 0 až Z – plugin AZindex”

Přidat komentář (+)

 1. Zdeněk napsal:

  Plugin používám. Je s ním ale drobný problém: slova začínající písmenkem s diakritikou řadí na konec abecedy. Nenašel jsem způsob, jak to napravit. Nevíte někdo, jak na to?

 2. Jirka napsal:

  Zaškrtni toto:
  – Turn on additional support for national languages
  – Set locale to be used while sorting index

  Vyskočí ti toto:
  Locale used for sorting index

  A napiš tam toto: cs_CZ.UTF-8

 3. Standa napsal:

  Bohužel, mě tento plugin nefunguje. Mám WP 3.3.1 v češtině s vlastní šablonou vytvořenou v Artistee 3.
  Řídil jsem se dle instrukcí a vložil kód [az-index id=“1″] do stránky. Nic mi to ale nevypisuje. Stránka je stále prázdná. Co s tím???

Okomentovat