Nahrání obrázku do uživatelského pole s pluginem NKMImageField

Řada vzhledů používá při zobrazování obrázků v různých obrázkových galeriích uživatelská pole (custom fields – o jejichž funkci jsem se zmiňovala př. zde). Připravený obrázek je vždy třeba nějakým způsobem nahrát do administrace, případně na server prostřednictvím FTP, a až následně celou adresu vložit k danému uživatelskému poli. Plugin NKMImageField vám tento proces usnadní.

NKMImageFieldPo jeho aktivaci si v administraci pluginu (v levém menu Nastavení se přidá položka Custom Image Fields) vytvoříte podle potřeby jedno, nebo více uživatelských polí. Velmi často to bývá v případě výše zmiňovaných vzhledů například „featured„.

Každá zde vytvořená položka se poté pod stejným jménem přidá do administrace příspěvků. Tyto položky jsou oddělené od ostatních uživatelských polí a liší se hlavně tím, že nabízejí možnost kliknutím „nahrát“ obrázek. Obrázek se nahrává obdobným způsobem jako do příspěvku. Po nahrání se sem obrázek vloží v podobě potřebného „linku“, tj. kompletní cesty k němu. (Obrázek se současně také nahraje do galerie obrázků daného příspěvku.)

S pomocí pluginu NKMImageField můžete takto „spojit“ vždy daný příspěvek s vybraným obrázkem, ať již to potřebujete pro jakékoli účely.

Plugin NKMImageField ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/nkmimagefield/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “Nahrání obrázku do uživatelského pole s pluginem NKMImageField”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Vylepšení pluginu NKMImageField, když není pole vyplněno, snaží se použít první obrázek u článku…

    http://wordpress.org/extend/plugins/auto-image-field/

Okomentovat