Pomocník při přesunu databáze – plugin WP Migrate DB

Jestliže přesouváte WordPress například z lokální verze na server, ze subdomény na hlavní doménu či naopak, případně z jedné domény na druhou, je třeba udělat i úpravy URL. Existuje možnost základní věci upravit ručně – zejména v databázové tabulce wp-options, ale toto vše nyní, zdá se, by mělo jít s pomocí pluginu.

WP_Migrate_DB Nezkoušela jsem databázi zazálohovanou s pomocí pluginu WP Migrate DB znovu nahrát, takže potud nemohu zaručit stoprocentní funkčnost, nicméně plugin nepochybně vytvoří zálohu MySQL databáze, obdobnou té z phpMyAdmina a vymění URL a adresářovou cestu, kterou v rámci využití pluginu nastavíte (novou URL adresu, a pak také novou „pevnou“ cestu k adresářům).

Plugin podle všeho nahrazuje všechny výskyty původní adresy za novou, což by mělo pomoci s výměnou cest například u obrázků vložených do příspěvků, kde jinak zůstávala dosud stará adresa a bylo nutné ji vyměnit v jednotlivých příspěvcích ručně.

Nicméně uvedu aspoň základ pro hlavní přesun webu výše popsaného typu bez použití zmíněného pluginu, kdy je nutné změnit především URL adresu. V databázi je po jejím nahrání na nový server třeba jít do tabulky wp-options a projít ji. Najdete zde dva řádky tabulky, které je nutné změnit (k editaci se dostanete kliknutím na malou tužtičku). Jsou to řádky home a siteurl, v nichž změníte původní URL za novou. Uložíte a web by vám měl v pořádku naběhnout na nové doméně.

Změna se však neprojeví například u zmíněných obrázků v příspěvcích, a k tomu by měl být užitečný právě plugin WP Migrate DB, jenž je podle údajů na wordpress.org kompatibilní s WordPressem 2.7 a výše.

Plugin WP Migrate DB ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-migrate-db/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

2 x okomentováno “Pomocník při přesunu databáze – plugin WP Migrate DB”

Přidat komentář (+)

  1. Pavel Kaspar napsal:

    Ověřeno a funguje dokonale 🙂

  2. WPress napsal:

    Díky moc za informaci, tak to jsem ráda. 🙂

Okomentovat