Jaký máte memory_limit vám ukáže plugin

WordPress je systém, pro který je třeba zajistit aspoň přiměřený memory_limit, jinak se budete setkávat stále s nějakými problémy a chybovými hláškami. Memory_limit by měl být nastaven aspoň na 32 MB a zda tomu tak je, můžete zjistit samozřejmě přes vaši podporu, ale ověřit to můžete také přímo ve WordPressu, pokud se vám ho již podaří aspoň nainstalovat.

Poslouží vám k tomu plugin WP-Memory-Usage, který kromě memory limitu umí zobrazit také aktuální verzi PHP či využívanou paměť (memory usage). Po aktivaci pluginu tuto informaci najdete v administraci na nástěnce a také dole v zápatí administračních stránek.

memory_limit

Pokud potřebujete memory_limit nastavit a nejde to jinak, může vám pomoci soubor .htaccess, do kterého si vypíšete například následující kód:

php_value memory_limit 32M
php_value post_max_size 32M
php_value upload_max_filesize 32M

Plugin WP-Memory-Usage ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-memory-usage/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , ,

2 x okomentováno “Jaký máte memory_limit vám ukáže plugin”

Přidat komentář (+)

  1. Separatista napsal:

    Tento plugin je fajn, ale už jsem zažil, že neukazoval správnou hodnotu. Nejlepším způsobem je tak stále phpinfo(). Změna .htaccess sice může pomoci, ale musí být tato možnost hostingem povolena (podle zkušenností to jde tak u 70 % hostingů).

  2. WPress napsal:

    Jo, to s tím povolením u hostingů je dobrá připomínka. Co se týče ukazatele pluginu, tak tam to fungovalo docela dobře, mám na dvou webech (různé hostingy plus mé nastavení) různé limity a ukázalo to pokaždé správnou hodnotu. 😉

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.