Slideshow příspěvků vybrané kategorie s pluginem WP Glideshow

Obrázková prezentace příspěvků v podobě slideshow, nadpisu a ukázky obsahu se používá na mnohých indexových stránkách. Podobných pluginů existuje celá řada. Mě osobně v poslední době zaujal plugin WP Glideshow, jednak svým vzhledem a hlavně širokými možnostmi nastavení.

WP_Glideshow Principiálně funguje podobně jako ostatní slideshow tohoto typu, zvolíte jednu kategorii, zjistíte její ID (jak na to, viz například zde) a zapíšete v administraci pluginu do příslušné kolonky. Dále zde nastavíte velikost prezentace, šířku, výšku, rychlost prezentace, ale i to, zda prezentace vůbec bude samovolně rotovat či ne, jakým směrem, a dále také jaké barvy bude pozadí, rámeček, velikost a barva textu atp.

Tam, kde se má slideshow (pravděpodobně v souboru index.php) zobrazovat, se vloží následující kód:

<?php include (ABSPATH . ‚/wp-content/plugins/wp-glideshow/glideshow.php‘); ?>

A další nutností je vložit ke každému příspěvku v jeho administraci uživatelské pole nazvané Featured, do kterého jako hodnotu vložíte celou cestu k obrázku, jenž se má vedle daného příspěvku zobrazovat.

K tomu mám ovšem jedno upozornění, obrázek se automaticky nezmenší, ani neořízne, takže doporučuji vyzkoušet velikost a podle toho si vždy do slideshow příslušné obrázky připravovat, nahrávat a odkazem vkládat do zmíněného uživatelského pole.

Plugin WP Glideshow ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-glideshow/

Demo pluginu a domovská stránka:

http://www.iwebix.de/wp-glideshow-plugin-demo/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

2 x okomentováno “Slideshow příspěvků vybrané kategorie s pluginem WP Glideshow”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Plugin Front Slider pro obrázkovou prezentaci příspěvků:

    http://wordpress.org/extend/plugins/front-slider/

    A plugin Frontpage-Slideshow:

    http://wordpress.org/extend/plugins/frontpage-slideshow/screenshots/

  2. Díky za tip na plugin, který jsem dlouho hledal. Sice mi dalo docela práci ho zprovoznit (díky špatnému templatu) ale nakonec se podařilo.

Okomentovat