Jednoduchá galerie z YouTube videoklipů s YouTube SimpleGallery

V případě, že do článku potřebujete efektně vložit více YouTube videoklipů, které se budou zobrazovat v podobě malých náhledových obrázků, po kliknutí otevíraných do plovoucího okna, můžete využít plugin YouTube SimpleGallery. Jeho použití ovšem vyžaduje ještě kombinaci s pluginem ThickBox.

YouTube_Gallery Po aktivaci pluginu YouTube SimpleGallery se v jeho administraci dozvíte, že ke správnému fungování potřebuje ještě doinstalovat plugin ThickBox.

V okamžiku, kdy stáhnete a aktivujete oba pluginy, jednoduchá galerie YouTube videí funguje již bez dalších problémů. Samozřejmě je třeba ji nejprve vytvořit, a to lze s pomocí níže uvedených kódů, mezi které se pod sebe vloží „adresy“ vedoucí k vybraným YouTube videoklipům. Po kliknutí na ten který obrázek se video otevře v plovoucím okně.

[youtubegallery]
Sem vložit jednotlivé YouTube odkazy
[/youtubegallery]

například:

[youtubegallery]
http://www.youtube.com/watch?v=j5XIfdhI_yw
http://www.youtube.com/watch?v=YXV5u7GGthk
http://www.youtube.com/watch?v=iYFU-RJ-aTI
[/youtubegallery]

Plugin YouTube SimpleGallery ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/youtube-simplegallery/

Plugin ThickBox ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/thickbox/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

6 x okomentováno “Jednoduchá galerie z YouTube videoklipů s YouTube SimpleGallery”

Přidat komentář (+)

 1. PepaS napsal:

  Narazil jsem na problém vkládání odkazu na video z YouTube přes SimpleGallery. V odkazu mám dvě po sobě jdoucí pomlčky (http://www.youtube.com/watch?v=5XaKpSJ–Vw) – tento odkaz vložený s pomocí SimpleGallery nefunguje (ve zdrojovém kódu stránky je vidět, že vše, včetně těch dvou pomlček, bylo zrušeno). Pokud je v odkazu pomlčka jedna, je to v pořádku a vše chodí. Zkoušel jsem také nahradit ty pomlčky znaky -- , ale také nic…

 2. WPress napsal:

  S tím bohužel neporadím, protože tam bude zakopaný pes nejspíš v pluginu. Ani nejsem na tento typ problémů specialistka, ale třeba poradí někdo jiný, nebo nezbude než se poohlédnout po internetu, jestli toto někdo už neřešil…

 3. Aktualizace napsal:

  Plugin pro videogalerii s náhledy fw-vimeo-videowall:

  http://wordpress.org/extend/plugins/fw-vimeo-videowall/

 4. Aramon napsal:

  Marne se snazim najit nejaky plugin,ktery by z meho kanalu na yt bral automaticky videa,udelal z kazdeho samostatny prispevek a zverejnil ho.Nema nekdo nejaky tip?

 5. Michal napsal:

  Dobrý den,

  mám takový problém. Chtěl bych vložit video místo úvodní obrázku na home page – Mít jako jedno téma jen videa. Stáhnul jsem si plugin smart youtube, ale nevím, jak vložit náhled videa místo obrázku. Nějaký návod?
  Děkuji

 6. Pivo napsal:

  U mě nefunguje

Okomentovat