Subblogy z rubrik pomocí Category Sub-Blogs, jejich vzhled s Category Templates

Hledáte-li cestu, jak vytvořit z jednotlivých kategorií jakési samostatné podblogy, které budou mít vlastní hlavní nadpis, oddělené RSS i vyhledávání, pak možná s povděkem přivítáte plugin Category Sub-Blogs.

Category_Sub-Blogs Použití pluginu Category Sub-Blogs je jednou z cest, kdy můžete určitým způsobem vytvořit „více blogů v jednom“, pod jednou správou. Samozřejmě toto řešení se nehodí pro všechny případy, takže ti náročnější z vás budou nuceni sáhnout po WordPress MU (WordPress Multi-User), viz zde.

Po aktivaci pluginu jsem nenašla žádné speciální nastavení ani přidané kolonky někde v administraci, změna se projevila přímo na blogu, kdy se po kliknutí na danou kategorii změnil nadpis blogu, stejně jako funkce vyhledávače (hledání výhradně v dané kategorii), a také RSS se změnilo pouze na výpis z této kategorie.

Autoři pluginu radí, že pokud chcete odlišit také vzhled jednotlivých kategorií, abyste podtrhli dojem samostatnosti „subblogů“, můžete k tomu využít funkčnost, která je již principiálně součástí WordPressu a každé kategorii změnit její vzhled, podrobnosti zde. Možná Vám pomůže i plugin jako je například tento, Category Templates.

Plugin Category Sub-Blogs ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/category-sub-blogs/

Plugin Category Templates ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/category-templates/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

1 x okomentováno “Subblogy z rubrik pomocí Category Sub-Blogs, jejich vzhled s Category Templates”

Přidat komentář (+)

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.