WordPress Portable – WordPress sbalený na cesty

WordPress sbalený na cesty, který stačí jedním kliknutím nainstalovat a můžete jej nosit třeba na USB flashce? Takový WordPress už existuje, sice ve francouzské verzi a pro WordPress 2.7, ale pokusila jsem se ho počeštit a aktualizovat, tak třeba vám bude fungovat i moje verze.

WP-portable-password Po rozbalení si jednoduše kliknete na soubor WordPressPortable.exe a případně povolíte přístupy pro nově nainstalované php a MySQL aplikace a během okamžiku máte funkční a snadno přenositelný WordPress. Ovšem v té původní (a potvrzuji, že funkční) verzi, je ve francouzštině. Pokusila jsem se změnit jazykové nastavení, a to nejprve v souboru wp-config.php (ten se nachází v podsložce App a dále wordpress) na

define (‚WPLANG‘, ‚cs_CZ‘);

A do složky languages (podsložky wp-content) nahrála češtinu pro WordPress 2.7. Nyní již bylo možné spustit aplikaci, pomocí volby kontextového menu Launch WordPress (ikonka s WordPressem se objevila dole u hodin ve Windows, pravým tlačítkem myši zde můžete otevřít kontextové menu). WordPress nastartuje v prohlížeči na adrese: http://127.0.0.1/wordpress/. A pak je nutné přihlásit se do administrace, uživatelské jméno je klasicky: admin, heslo je framasoft. Jste přihlášeni, WordPress funguje a nic vám nebrání řádit, jak je libo. Dokonce jsem zkusila WordPress i aktualizovat na WordPress 2.8.6 a upravenou verzi následně zazipovala a níže ji nabízím ke stažení, ovšem na vlastní riziko každého. Mně to fungovalo bez problémů.

Funkčnost WordPress portable ukončujete tlačítkem Quit taktéž v kontextovém menu.

WordPress Portable, verze WordPress 2.7, francouzsky, ke stažení:

http://framakey.org/WebApp/WordPressPortable

A kdo chce riskovat, tak si může stáhnout mnou poupravenou verzi WordPress Portable – s češtinou a aktualizovanou na verzi WordPress 2.8.6 (velký soubor jsem raději nahrála na ulozto.cz):

WordPressPortableCZ (na ulozto.cz), ZIP, 22 MBPřečtěte si také:Kategorie : Užitečné, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “WordPress Portable – WordPress sbalený na cesty”

Přidat komentář (+)

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.