Premium i free WordPress šablony WooThemes, některé s češtinou

Šablony, které najdete mezi WooThemes, patří i mezi českými uživateli poměrně k oblíbeným, o čemž svědčí i jeden čerstvý tip, který jsem dostala. Musím uznat, že výběr je zde poměrně široký a témata jsou funkčně propracovaná. Najdete zde devět pěkných free šablon a celou řadu placených – prémiových, které však nejsou nijak předražené. Jejich obliba mezi českými uživateli roste hlavně proto, že do celé řady z nich, samozřejmě hlavně prémiových, je přidána i česká lokalizace.

Podle seznamu zde na stránce, poznáte, která témata jsou dostupná i v češtině. Z free témat by to mělo být téma Bueno (ale přímo v balíčku jsem češtinu nenašla a na webu možná neumím hledat), česká lokalizace je nepochybně přidána do tématu Rockstar, ale tam se mi nepodařilo vzhled nahodit na testovací web, dokonce jsem pak musela jít do databáze a přepsat příslušné řádky zpět na defaultní téma, aby web fungoval. Dál už se mi experimentovat nechtělo, takže jen potvrzuji, že balíček s češtinou v tématu je. 🙂

wp-options-change-theme Možná by vás ale zajímalo, kde jsem v databázi co změnila, abych se vrátila k defaultnímu Kubrick vzhledu? Šla jsem do tabulky wp_options, klikla nahoře na tlačítko Procházet, listovala tabulkou, a někde na řádcích 48 (template) a 49 (stylesheet) změnila název vložené šablony na „default“ a „default„. Pak už web naběhnul v defaultním vzhledu, nicméně ještě bylo nutné přejít do administrace šablon a defaultní vzhled vybrat a aktivovat, aby se přepsaly i další údaje v databázi a web běžel tak, jak má.

Free témat je zde nabízeno devět, což je slušné číslo, vypadají pěkně a určitě stojí za povšimnutí, proto je přináším níže v malých náhledech. Stáhnout tyto šablony pak můžete přímo na webu.

Přehledová galerie devíti nabízených free šablon (WooThemes):

Web WooThemes se šablonami ke stažení:

http://www.woothemes.com/themes/Přečtěte si také:Kategorie : Šablony, WordPress
Štítky: , , , ,

2 x okomentováno “Premium i free WordPress šablony WooThemes, některé s češtinou”

Přidat komentář (+)

  1. Marek napsal:

    Několik témat jsem si stáhl, ale nepřišel jsem na to, jak u nich nastavit češtinu. Nevíte někdo?

  2. WPress napsal:

    Češtinu z výše uvedených free témat mají jen dvě, takže u ostatních tudíž není možné češtinu nastavit. O tom se ale zmiňuji v článku. Pokud jde o témata s češtinou, třeba u prémiových šablon, pokud je český soubor přiložen v balíčku (některé jsou tuším ke stažení na webu), pak by se měla šablona přeložit hned po nahrání.

    Viz téma Rockstar, čeština je už uložena v podadresáři lang. Aby vše fungovalo, pak je třeba mít českou administraci WordPressu a ne třeba anglickou, pokud se nemýlím.

Okomentovat