Zobrazení phpinfo() s pluginem WordPress PHP Info i bez pluginu

Pro poučené internetové uživatele se může být zobrazení informací o nastavení serveru a dostupných funkcích pomocí phpinfo() záležitostí triviální, ale začínajícího uživatele to snadno zaskočí, anebo ho jejich zobrazení nenapadne vůbec.


php_infoWordPress již ke své instalaci vyžaduje určité minimální požadavky na nastavení serveru a využívané funkce. Namátkou je to memory_limit aspoň 32 MB (čím více, tím lépe, některým pluginům toto základní nastavení nestačí), pro bezproblémovou funkci a zejména aktualizaci všech součástí také SAFE_MODE OFF, dále aspoň PHP verze 4.3 a MySQL verze 4.0 nebo novější, atp. Pomocí funkce phpinfo() je možné potřebné informace snadno získat.

Ověřit nastavení serveru je jistě užitečné již před instalací WordPressu a případně hned požádat hosting o úpravy nastavení, anebo některé změny (pokud to hosting umožňuje) provést pomocí konfiguračního souboru .htaccess.

Pokud už má uživatel nainstalovaný WordPress, může mu pomoci tuto základní informaci zobrazit plugin WordPress PHP Info, který je ke stažení na odkazu níže. PHP info se přidá mezi Nastavení a po kliknutí na tuto volbu ukáže potřebný výpis.

A co dělat v případě, že potřebujete ověřit, jaké nastavení má váš účet na hostingu? Vytvořit si v Poznámkovém bloku nebo ještě lépe v PSPadu soubor nazvaný například info.php a do něho vložit následující kód:

<?php echo phpinfo(); ?>

Tento soubor pak nahrajte prostřednictvím FTP nejlépe do hlavního adresáře vašeho webserveru, a pak zapište do prohlížeče celou cestu k tomuto souboru, takže je-li v hlavním adresáři, cesta bude vypadat nejspíše:

http://www.vasweb.cz/info.php

V okně prohlížeče byste poté měli už vidět všechny potřebné informace. Informací je zde hodně, a tak ty potřebné možná chvíli budete hledat, ale z tabulkového výpisu se skutečně dá vyčíst vše, co je třeba.

Plugin WordPress PHP Info ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-php-info/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, Užitečné, WordPress
Štítky: , , ,

Okomentovat