IT podpora? Prosím, rozbil se mi držák na kafe

Když už jsem minule zabrouzdala do oblasti „dámy a používání počítačů“, vzpomněla jsem si na historku, kterou mi vyprávěl manžel mé sestřenky, pracující na jednom nejmenovaném IT oddělení. Možná se jedná jen o letitý ajťácký vtípek, ale ať tak či tak – pobavilo mě to tenkrát dost, jen se obávám, že tu příhodu nebudu umět patřičně podat.

Vtip o tom, jak zoufalá paní volá na IT oddělení, že jí nefunguje počítač, načež se přizná, že se nemůže podívat, zda nevypadl kabel, protože je tma – nejde elektřina, koluje po Netu již drahný čas. Nahraná páska s radou: „A zkoušeli jste to vypnout a zapnout?“ ze seriálu IT Crowd je pro mě také klasika. Začnu tedy v obdobném duchu: To takhle jednou na IT oddělení volá dáma, že potřebuje pomoci, protože se jí rozbil držák na kafe.

vti0163

Sestřenčin manžel (safra, ty příbuzenské vztahy, pro to už asi čeština nemá pojmenování, švagr přes koleno, že by? ;-D), tehdy vlastně teprve její přítel (aby to bylo ještě zamotanější) se šel podívat, o co se jedná. Na místě pak samozřejmě zůstal stát v němém úžasu, protože zmíněný držák na kafe nebylo nic jiného než vysunutá CD mechanika… Hned mi naběhla představa, jak si koupím kafe v automatu, otevřu CD (dneska spíš minimálně DVD) mechaniku a do otvoru uvnitř narvu plastový kelímek, který je nyní perfektně stabilní. Inu, není nad multifunkčnost…Přečtěte si také:Kategorie : Blog

Okomentovat