Google Talk chat ve WordPressu – widget Google Talk Chatback

Přímá on-line podpora prostřednictvím chatu? Tak co třeba s pomocí Google Talk Chatback Widgetu. Uživatel v sidebaru vidí, kdy jste on-line a hned vás může kontaktovat.

Google_Talk_Chatback_Widget Widget se po instalaci a aktivaci přidá mezi nabídku ostatních widgetů, tam je jej nutno při vkládání do sidebaru ještě nastavit. A jak nastavit ve widgetu správný hash key? K tomu je třeba být přihlášen na váš kýžený gmail účet a pak jít na stránku: http://www.google.com/talk/service/badge/New.

Dole tam najdete okénko s dlouhým kódem, tak z tohoto kódu zkopírujte jen tu část, která začíná za “tk=” a končí před “&amp”. Je to dlouhatánská série písmenek a čísel, kterou je nutné vložit do příslušného okénka nastavení widgetu. Do spodního okénka pak vložte adresu stránky, kam budou vaši uživatelé přesměrováni, pokud bude váš stav offline a kliknou na tlačítko zobrazované v sidebaru (tj. obvykle stránka s kontaktními informacemi).

Pokud jste v gmail (google talk) účtu on-line a uživatel klikne na tlačítko, otevře se Google Talk Chat v plovoucím okně a může s vámi začít konverzovat.

Obrázky, informující o vašem online/offline stavu, které jsou docela velké, lze vyměnit leda přehráním za jiné, stejnojmenné ve složce pluginu, jde o obrázky: live-support.png a contact-us.png.

Google Talk Chatback Widget ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/google-talk-chatback-wordpress-widget/

Domovská stránka s pokyny k nastavení widgetu:

http://fixmonster.com/google-talk-chatback-wordpress-widget/Přečtěte si také:Kategorie : Widgety, WordPress
Štítky: , , ,

1 x okomentováno “Google Talk chat ve WordPressu – widget Google Talk Chatback”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    A Google Talk widget v jiném provedení…

    http://wordpress.org/extend/plugins/google-talk-sidebar-widget-10/

Okomentovat