Vložení výstupu z RSS do příspěvku pomocí pluginu Embed RSS

Existuje řada pluginů, respektive widgetů (včetně widgetu zabudovaného přímo ve WordPressu), které zobrazí výstup z RSS čtečky v sidebaru. Nyní jsem narazila na plugin, jenž zobrazuje výstup z RSS přímo v příspěvku.

embed_RSS Plugin Embed RSS po aktivaci přidá speciální tlačítko jak do vizuálního, tak do HTML editoru WordPressu. Poté, co na něj kliknete, otevře se nabídka, do níž vyplníte zdrojové RSS a následně tento kód vložíte do příspěvku v místě kurzoru.

Když jsem to zkoušela, neprve se nezobrazilo nic, bylo třeba ještě upravit parametr pro zobrazování počtu příspěvků itemcount a vše začalo fungovat. S dalšími dostupnými parametry si pak již je třeba vyhrát podle vlastní libosti.

A také pozor, plugin nahrávejte nikoli prostřednictvím administrace, ale přes FTP, protože autor vlastní plugin vložil až do druhého adresáře uvnitř. Proto je plugin nejprve třeba klasicky rozbalit a poté přes FTP zmíněný vnitřní adresář nahrát do složky plugins.

Ukázkový kód pro vložení RSS do příspěvku:

[cetsEmbedRSS id=http://www.wpress.cz/feed/ itemcount=’5′ itemauthor=0 itemdate=0 itemcontent=0]

(u itemcount bylo po vložení třeba změnit položky z nuly na počet zobrazovaných příspěvků, takto se zobrazí 5 příspěvků v podobě prolinkovaného názvu článku)

Plugin Embed RSS ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/embed-rss/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “Vložení výstupu z RSS do příspěvku pomocí pluginu Embed RSS”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Objevila jsem i plugin pro vkládání RSS do stránky prostřednictvím shortcode RSS in Page (nezkoušeno – bez záruky):

    http://wordpress.org/extend/plugins/rss-in-page/

Okomentovat