Nový jednoduchý vzhled vytvořený z defaultního bez využití CSS – plugin Fitr Theme Options

Hledáte způsob, jak jednoduše upravit vzhled WordPressu aniž by bylo nutné použít CSS stylování a vyjít jen z toho, co je dostupné přímo v administraci WordPressu? Pokud si vystačíte se stylováním defaultní šablony Kubrick, která je součástí instalace WordPressu, stačí použít k úpravě plugin Fitr Theme Options a můžete začít s „kouzlením“.

Fitr-Theme V jednoduchosti je krása, a tak možná stačí skutečně jenom pár úprav, které změní vzhled webu k nepoznání – změna barvy záhlaví nebo nahrání obrázku, k tomu úpravy všech myslitelných parametrů webu, na prvním místě samozřejmě úprava barevného ladění, to vše vám s pomocí několika kliknutí a výběru barev, typů, zarovnání a velikostí písma a dalších parametrů umožní plugin Fitr Theme Options. Tyto úpravy jsou možné výhradně při použití defaultního vzhledu Kubrick.

Fitr-Theme-nastaveni Položka s úpravami se přidá v administraci do menu Vzhled, kam navíc přibude i druhá volba úpravy záhlaví webu, v jejímž rámci je možné nahrát obrázek. Jediné, co se mi zatím nedařilo, je slibovaný postup, při němž by mělo být možné nahraný obrázek následně oříznout do potřebných parametrů 760 x 200 px. Obrázek sice v příslušném nástroji ručně „oříznut“ lze, ale oříznutý se mi ani po opakovaných pokusech do záhlaví zkrátka nevložil. Jedinou cestou tedy bylo oříznout si obrázek externě, a pak jej nahrát do záhlaví v již požadované velikosti, pak proběhlo vše v pořádku. Další problémy jsem nezaznamenala. Plugin by měl být funkční ve WordPressu 2.7 a výše a upraven byl již i pro WordPress 2.9.

Plugin Fitr Theme Options ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/fitr-theme-options/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , , ,

Okomentovat