RSS výstup s odkazem na váš web – plugin RSS Footer

Možnost vložení odkazu na váš web do „zápatí“ RSS výstupu je jedna z eventualit, jak RSS aspoň trochu ochránit v případě, že někdo bez vašeho dovolení využívá, respektive zneužívá obsah vašeho webu prostřednictvím RSS kanálu. Obecným přínosem je podpora SEO zásluhou zpětného odkazu.

RSS-footer Pokud už se stalo, že obsah vašeho webu je zobrazován na cizích webových stránkách, po využití pluginu RSS Footer se zde rovněž zobrazí odkaz s upozorněním, odkud tento obsah pochází. A získáte tak přinejmenším zpětný link.

Určitá nepříjemnost, kterou jsem zaznamenala, je ta, že se mi po uložení oznamovací zprávy místo znaků s českou diakritikou ukládal „rozsypaný čaj“. Obejít to lze nejspíš napsáním upozorňujícího sdělení bez háčků a čárek, což ale podstatě funkčnosti pluginu RSS Footer snad až tolik nevadí. Vždy v takovémto případě doufám, že třeba vyjde nějaká aktualizace pluginu, která tento problém už ošetří, ale to je pokaždé ve hvězdách.

P.S. Pokud nechcete, aby se vám v RSS čtečce zobrazoval celý článek, jděte do administrace a v menu Nastavení – Čtení vyberte u „Položky v RSS zobrazovat jako“ volbu Pouze několik úvodních vět místo přednastaveného zobrazování celého textu.

Plugin RSS Footer ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/rss-footer/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

2 x okomentováno “RSS výstup s odkazem na váš web – plugin RSS Footer”

Přidat komentář (+)

  1. Separatista napsal:

    Právě jsem si přidal tvoje články týkající se WordPressu na web jako RSS widget. Jde o jeden z mála aktualizovaných českých zdrojů o WordPressu…

  2. WPress napsal:

    Děkuji, to je pro mě pocta, časem dám taky dohromady snad aspoň nějaký rozumný odkazník na základní související weby. 😉

    Zítra v článku budu také odkazovat na tvůj web pro změnu já… Jojo, už se snažím zkompletovat přece jenom něco o WordPressu 2.9, ale mám z toho hlavu jako pátrací balón. Určitě tam budu mít taky nějaké blbosti, no, zítra se uvidí… 😎 😀

Okomentovat